Ar verta pirkti elektromobilį?

Ar verta pirkti elektromobilį? unsplash

Vis daugiau vairuotojų pagalvoja apie elektromobilio pirkimą. Technologijos jau pakankamai pažangios, kad elektros energiją užtikrintai būtų galima perteikti ir į gatves, todėl daugybę metų dominuojantys dyzeliniai ir benzininiai automobiliai jau gali būti keičiami elektromobiliais.

Taigi, ar verta pirkti elektromobilį, ar geriau dar palaukti?

Rinka pereina prie elektra varomo transporto

Siekiant pritapti prie sparčiai augančios aplinką tausojančių automobilių paklausos, šiomis dienomis labai didelis dėmesys skiriamas elektromobiliams. Šis pokytis paskatino sukurti efektyvesnius ir pigesnius elektromobilius, todėl jie tapo perspektyviu pasirinkimu daugiau vairuotojų. Todėl daugelis automobilių gamintojų nuo 2030 metų planuoja nutraukti automobilių su vidaus degimo varikliu gamybą.

Didelis įveikiamas atstumas vienu įkrovimu

Dėl stipriai pažengusios akumuliatorių technologijos elektromobiliai dabar gali įveikti didesnius atstumus. Kadangi dabar daugelis elektromobilių vienu įkrovimu gali nuvažiuoti daugiau nei 300 kilometrų, vairuotojų nebekamuoja nerimas dėl per trumpo įveikiamo atstumo, todėl elektromobiliai tapo itin praktiškas pasirinkimas kasdieniam naudojimui.

Ekonomija ir ekologija

Elektromobiliai suteikia ir ekonominę, ir ekologinę naudą. Jie neišskiria jokių teršalų, sumažina oro taršą ir šiltnamio efektą sukeliančias dujas bei naudoja atsinaujinančią energiją, todėl elektromobiliai yra tvaresni. Be to, jų suvartojama elektra kainuoja mažiau nei degalai, o paties automobilio priežiūra yra gerokai pigesnė.

Vis dėlto, ar verta pirkti elektromobilį priklauso ir nuo jūsų biudžeto, kadangi dyzeliniai bei benzininiai analogai vis dar yra pigesni. Tačiau tai būtų galima traktuoti kaip ilgalaikę investiciją.