Didėja elektrinių transporto priemonių kainos

Didėja elektrinių transporto priemonių kainos pexels

Didėja elektrinių transporto priemonių kainos. Tai lėmė rinkos sąlygų pokyčiai, ypač pagrindinių medžiagų, reikalingų EV akumuliatoriams, kainų kilimas.

Viena įmonė prognozuoja, kad per ateinančius ketverius metus smarkiai padidės baterijų mineralų paklausa, o tai gali padidinti EV baterijų elementų kainą daugiau nei 20%. Tai papildo jau kylančias su baterijomis susijusių žaliavų kainas dėl tiekimo grandinės sutrikimų, susijusių su Covid ir Rusijos invazija į Ukrainą.

Dėl didesnių sąnaudų kai kurie elektromobilių gamintojai padidino savo kainas, todėl ir taip brangios transporto priemonės tapo dar mažiau prieinamos vidutiniams amerikiečiams. Kyla klausimas, ar kylančios prekių kainos sulėtins elektromobilių revoliuciją?

Dauguma „Tesla" transporto priemonių dabar yra žymiai brangesnės nei buvo 2021 m. pradžioje. Pigiausia „Standard Range“ 3 modelio versija, pigiausia „Tesla" transporto priemonė, dabar kainuoja JAV nuo 46 990 JAV dolerių, ty 23 % daugiau nei 2021 m. vasario mėn., kai kaina buvo 38 190 JAV dolerių.

„Rivian“ kovo 1 d. paskelbė, kad tiek pikapo R1T, tiek visureigio R1S kainos bus padidintos iš karto. R1S turėtų padidėti 21% iki 84 500 JAV dolerių, o  R1T 18% iki 79 500 JAV dolerių.