V. Žala Dakaro ralyje grąsina startuoti su Ukrainos licencija

V. Žala Dakaro ralyje grąsina startuoti su Ukrainos licencija ASO/Charly Lopez

Dėl nesutarimų su Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) V. Žala Dakaro ralyje grąsina startuoti su Ukrainos licencija.

Nesutarimai tarp federacijos ir sportininko prasidėjo prieš kelis mėnesius po kito lenktynininko, Gedimino Maškausko, neigiamų pasisakymų apie Ukrainos laisvę ginančius pastarosios šalies karius.

LASF Etikos komisijai priėmus sprendimą, kad G. Maškauskas nepadarė nieko blogo, V. Žala bei dar keli asmenys paskelbė apie pasitraukimą iš LASF tarybos nario pareigų.

LASF Etikos komisija nenubaudė G. Maškausko, tačiau ėmėsi veiksmų prieš savo nuomonę viešai reiškiantį V. Žalą. Grįžęs iš Europos ralio čempionato etapo, sportininkas sulaukė 2000 eurų baudos, o jo licencija 2 mėnesiams buvo suspenduota.

„LASF Etikos ir drausmės komisija siekia naujų rekordų ir skyrė man 2000 EUR baudą ir dviejų mėnesių licencijos suspendavimą. Už kritiką“, - savo socialinio tinklo paskyroje rašė V. Žala.

„Po šio sprendimo mes negalėtumėme startuoti Europos ralio čempionate. Sprendimą apskųsime.“

„G. Maškauskui už komentarus Ukrainos atžvilgiu sankcijas pritaikyti pamiršo?“

Praėjus vos kelioms dienoms, V. Žala savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad kitų metų Dakaro ralyje ketina varžytis su Ukrainos automobilių federacijos licencija.

„Ačiū visiems už palaikymą. Mes sprendimą priėmėm. 2023 Dakare sieksime startuoti su Ukrainos automobilių federacijos licencija.“