Vokiečių automobilių kompanijos atliko testus dėl išmetamųjų dujų su žmonėmis

Vokiečių automobilių kompanijos atliko testus dėl išmetamųjų dujų su žmonėmis

„Volkswagen“ kartu su BMW ir „Daimler“ pateko į rimtą skandalą. Visos šios kompanijos finansavo Europos transporto sektoriaus poveikio aplinkai ir sveikatai tyrimo grupės (EUGT) įkūrimą.

Sekmadienį Vokietijos laikraštis „Sueddeutsche Zeitung“ paskelbė, kad EUGT atliko testus su beždžionėmis ir žmonėmis, kuriems tekdavo kvėpuoti automobilių išmetamosiomis dujomis užterštu oru, o didžiausias šešėlis krenta, neseniai iš kito skandalo išlipusios, „Volkswagen“ kompanijos pečių.

Skelbiama, kad tyrimų metu buvo siekiama nustatyti toksišku azoto oksidų (NOx) įkvėpimo poveikį ir buvo atlikti testai su maždaug 25 sveikais žmonėmis. Šie tyrimai ir buvo užsakyti EUGT.

Testuose taip pat dalyvavo ir dešimt beždžionių, kurios buvo uždarytos sandariose kamerose ir kvėpavo „VW Beetle“ išmatomosiomis dujomis, kol žiūrėjo joms įjungtus animacinius filmukus.

2016 metais automobilių gamintojos nusprendė panaikinti EUGT, o visiškai savo veiklą ji nutraukė praėjusiais metais.

2015 metais „Volkswagen“ pripažino, kad pardavė apie 11 mln. automobilių, kuriuose įrengė išderinimo įtaisus, jog atliekant įvairius testus, automobiliai atrodytų ekologiškesni negu yra iš tikrųjų.