M. Verstappenas Saudo Arabijoje išplėšė dramatišką pergalę

M. Verstappenas Saudo Arabijoje išplėšė dramatišką pergalę

M. Verstappenas F-1 lenktynėse išplėšė dramatišką pergalę. Olandas Saudo Arabijos trasoje, paskutiniuose varžybų ratuose, Charlesą Leclercą aplenkė ir iškovojo pirmąją pergalę sezone.

Lenktynes sėkmingai pradėjo kvalifikacijos nugalėtojas Sergio Perezas, kuris po starto išsaugojo lyderio poziciją. Meksikietis buvo pirmasis iš lyderių, kuris pasuko į techninio aptarnavimo zoną. Bet jam grįžus, viltis nugalėti iki minimumo sumažino trasoje avariją patyręs Nicholas Latifi. Dėl šio incidento trasoje pasirodė saugos automobilis. Sustojimus atlikus ir kitiems sportininkams, S. Perezas atsidūrė trečioje vietoje už C. Leclerco ir M. Verstappeno, o lenktynes pratęsus, meksikietis prarado poziciją ir Carlosui Sainzui iš „Ferrari“.

Lenktynes pratęsus, C. Leclercui pavyko išsilaikyti rikiuotės priekyje. Bet kova dėl pirmosios vietos vėl užvirė varžyboms artėjant prie pabaigos, kai su techniniais gedimais susidūrė trys sportininkai: Fernando Alonso, Danielis Ricciardo ir Valtteri Bottas. Dėl to prasidėjo virtualaus saugos automobilio fazė.

Iki finišo likus devyniems ratams, M. Verstappenas ėmė atakuoti C. Leclercą. O 47 rate iš 50, olandui pavyko įveikti C. Leclercą ir pakilti į pirmą vietą.

C. Leclercas nebuvo pasiduoti. Tiesa jam truputi sutrukdė trasoje mojuojamos geltonos dėl Alexo Albono ir Lance‘o Strollo susidūrimo. „Ferrari“ sportininkas paskutiniame rate dar bandė įveikti varžovą, bet susigrąžinti pirmos vietos nepavyko. M. Verstappenas finišo liniją kirto pirmas ir pirmą kartą triumfavo šių metų sezone. Tuo tarpu tik puse sekundės nuo varžovo atsilikęs C. Leclercas turėjo pasitenkinti antra vieta.

Į kovą dėl pergalės šiandien nestojęs kitas „Ferrari“ lenktynininkas C. Sainzas finišavo trečias ir užlipo ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio.

Lenktynėse pirmavęs S. Perezas antrose sezono varžybose finišavo ketvirtas. O penktoje vietoje liko „Mercedes“ atstovas George‘as Russellas. Pastarojo komandos draugas Lewisas Hamiltonas, vakar kvalifikacijoje likęs tik 16-as, lenktynes baigė dešimtas ir iškovojo vieną tašką.

Šias lenktynes pradėjo tik 18-ą sportininkų. „Haas“ komandos atstovas Mickas Schumacheris nedalyvavo lenktynėse, o su juo nestartavo ir  dėl variklio gedimo varžybose ir „AlphaTauri“ atstovas Yuki Tsunoda.