Europoje gali pritrūkti dyzelino

Europoje gali pritrūkti dyzelino

Europoje gali pritrūkti dyzelino po Rusijos invazijos į Ukrainą. Pasak „Bloomberg" žemynas turi šio kuro atsargų, kurių užtektų tik apie 40 dienų.

Europa istoriškai iš Rusijos atsiėmė apie 20% savo importo. Visgi Europos naftos kompanijos vengia naftos tiekimo iš šalies, nes kovos tęsiasi jau antrą mėnesį, o vietoj to ieško alternatyvų iš tokių tolimų šalių kaip Viduriniai Rytai, Azija ir JAV. „Shell Plc“, „BP Plc“ ir“ TotalEnergies SE“ jau riboja degalų tiekimą Vokietijoje.

Sunerimę dėl perspektyvų, prekybininkai moka didžiules įmokas, kad gautų turimas atsargas dabar ir nereikėtų laukti. Įmonės, įskaitant „Trafigura Group“, perspėjo, kad kai kuriose vietose gali atsirasti stygius.

Tarptautinės energetikos agentūros duomenimis, sausio pabaigoje Europos šalyse buvo saugoma 247,4 mln. barelių vidutinių distiliatų – degalų kategorijos, kurios didžiausias komponentas yra dyzelinas. To pakanka maždaug 40 dienų poreikiui patenkinti, net jei regionas negamino ar neimportavo nė vieno papildomo kuro barelio.

Europos šalys toliau gamins dyzeliną ir importuos jį iš ne Rusijos šaltinių. Tai kaip greit susinaudos atsargos priklausys nuo to, ar pavyks pakeisti iš Rusijos šiuo metu gaunamas atsargas.