Atkaklios „Extreme E“ lenktynės Čilėje baigėsi X44 komandos triumfu

Atkaklios „Extreme E“ lenktynės Čilėje baigėsi  X44 komandos triumfu Extreme E / Charly Lopez

Atkaklios „Extreme E“ lenktynės Čilėje baigėsi Lewiso Hamiltono X44 komandos triumfu. 

Drama prasidėjo dar prieš finalines savaitgalio lenktynes, kai į savo startinę poziciją dėl technikos gedimo neatvyko čempionate pirmaujanti Nico Rosbergo RXR komanda. Jos vietą lenktynėse užėmė „Ganassi“ ekipa.

Po starto į priekį įsiveržė X44 lenktynininkas Sebastienas Loebas, bet dar nepasiekus sportininkų apsikeitimo zonos, prancūzą aplenkė „McLaren“ atstovas Tanneris Foustas. Kaip paaiškėjo vėliau, amerikietis viename iš laiko matavimo vartų kliudė vėliavą ir už tai sulaukė baudos iš teisėjų.

Prie X44 automobilio vairo sėdusi Cristina Gutierrez vos išvažiavusi į trasą aplenkė „McLaren“ sportininkę Emmą Gilmour. Pastaroji vėliau vis dėlto aplenkė ispanę ir susigrąžino prarastą vietą. Tačiau kaip ir T. Foustas, E. Gilmour taip pat kliudė vėliavą, tad „McLaren“ komandai buvo skirta dar viena laiko bauda.

E. Gilmour sugebėjo finišuoti pirmoje vietoje, tačiau pritaikius „McLaren“ komandai skirtas baudas, ji iš pirmos vietos nukrito į penktą. O pergalė atiteko antroje vietoje finišavusiai X44 ekipai. Įdomu tai, kad lenktynių metu pastaroji taip pat buvo nubausta teisėjų, bet vėliau bauda komandai buvo panaikinta.

Antrąją vietą lenktynėse iškovojo „Ganassi“ komanda, kuri finale startavo tik dėl to, jog su techninėmis problemomis dar prieš startą susidūrė RXR ekipa.

Lenktynės sėkmingai baigėsi „Acciona Sainz“ komandai. Ekipos lenktynininkė Laia Sanz varžybas baigė trečioje vietoje. Tiesa, ispanė tai padarė ant visureigio turėdama tik tris sveikus ratus.

Nubaudus „McLaren“ komandą, iš paskutinės penktos vietos į ketvirtą pakilo „ABT Cupra“ lenktynininkai Klara Andersson ir Nasseras Al-Attiyah.