S. Vandoorne‘as tapo FE čempionu

S. Vandoorne‘as tapo FE čempionu Formula-E / LAT Images

Nepaisant to, kad Seulo miesto trasoje, Pietų Korėjoje, surengtose „Formulės-E“ sezono finalinėse lenktynėse pergalę iškovojo „Venturi“ sportininkas Edoardo Mortara, FE čempionu tapo Stoffelis Vandoorne‘as, kurio atstovaujama „Mercedes“ ekipa triumfavo komandinėje įskaitoje antrus metus paeiliuj.

Dėl čempiono titulo šios dienos lenktynėse kovojo ir „Jaguar“ atstovas Mitchas Evansas. Bet tam, kad taptų čempionu, iš tryliktos pozicijos startavęs kivis turėjo nugalėti ir tikėtis, kad S. Vandoorne‘as finišuos aštuntoje arba žemesnėje pozicijoje. Bet M. Evansas lenktynes baigė tik septintas, o S. Vandoorne‘as liko antras ir iškovojo pirmąjį čempiono titulą nuo 2015 m., kai dominavo GP2 čempionate.

E. Mortara į pirmą vietą pakilo jau antrame rate, aplenkęs kvalifikacijos nugalėtoją Antonio Felixą da Costą.

Sustojus Maximiliano Guentherio automobiliui, trasoje pasirodė saugos automobilis. O po kurio laiko jam pasitraukus, E. Mortara išlaikė lyderio poziciją ir toliau kontroliavo situaciją. Galų gale sportininkas finišo liniją kirto pirmas ir sezoną užbaigė lenktynininkų įskaitoje užėmęs trečią vietą.

Antras finišo liniją kirto Jake‘as Dennisas. Bet britui buvo skirta 5 sek. bauda už sukeltą incidentą. Sportininkas lenktynių metu nepasidalino vieta trasoje su A. F. da Costa. Po kontakto su J. Dennisu, portugalas trenkėsi į apsauginę sieną ir taip prarado daug pozicijų.

Pritaikius baudą, J. Dennisas buvo nustumtas į trečią vietą, taip antroji vieta atiteko čempionu tapusiam S. Vandoorne‘ui.

Tuo tarpu iš antros į šešioliktą vietą po incidento nukritęs A. F. da Costa sugebėjo aplenkti ne vieną varžovą ir finišuoti dešimtas.

Antonio Giovinazzi dėl patirtos rankos traumos finalinėse sezono lentynėse nedalyvavo. Jo vietoje varžėsi Sacha Fenestraz, tačiau jam sekėsi sunkiai ir pastarasis finišavo paskutinis tarp finišą pasiekusių sportininkų - 16-oje vietoje.

Rezultatai