Ūkininkas padavė „Volkswagen“ į teismą dėl klimato kaitos poveikio jo šeimos verslui

Ūkininkas padavė „Volkswagen“ į teismą dėl klimato kaitos poveikio jo šeimos verslui Pexels

Ūkininkas padavė „Volkswagen“ į teismą dėl klimato kaitos poveikio jo šeimos verslui.

Vokietijos teismas penktadienį skeptiškai žiūrėjo į ūkininko teigimą, kad automobilių gamintojas „Volkswagen“ yra iš dalies atsakingas už globalinio atšilimo poveikį jo šeimos verslui.

Ieškovas Ulf Allhoff-Cramer teigia, kad dėl klimato kaitos sausesnė dirva ir stipresnis lietus kenkia jo laukams, galvijams ir ūkiniams miškams.

„Ūkininkai nuo klimato kaitos kenčia stipriau ir greičiau nei buvo tikėtasi“,- žurnalistams sakė U. Allhoff-Cramer, teigdamas, kad „VW“, kaip antras pagal dydį automobilių gamintojas pasaulyje, prisidėjo prie žalos.

Visgi regiono teismas vakariniame Detmoldo mieste pirmojo posėdžio metu paprašė ieškovo ir jo advokatų pateikti daugiau informacijos, kad pagrįstų savo teisinius argumentus.

Bylą palaiko aplinkosaugos grupė „Greenpeace“, kuri rėmė panašias teisines pastangas Vokietijoje, kuriomis siekiama įmones ir Vyriausybę atsakyti už klimato kaitą.

U.Allhoff-Cramer nori, kad „VW" iki 2030 m. nutrauktų automobilių su vidaus degimo varikliais gamybą. Savo ruožtu „Volkswagen“ įsipareigojo, kad įmonė siekia iki 2050 m. anglies dioksido emisiją sumažinti iki grynojo nulio.