Chaotiškos „IndyCar“ lenktynės Indianapolyje netikėtai pasibaigė C. Hertos pergale

Chaotiškos „IndyCar“ lenktynės Indianapolyje netikėtai pasibaigė C. Hertos pergale Penske Entertainment: Chris Owens

Chaotiškos „IndyCar“  lenktynės Indianapolyje netikėtai pasibaigė C. Hertos pergale. 

Kadangi prieš prasidedant varžyboms Indianapolyje palijo, sportininkai turėjo startuoti su šlapiai trasai skirtomis padangomis. Bet jau antrame lenktynių rate C. Herta surizikavo ir pasukęs į techninio aptarnavimo zoną pasirinko „slick“ tipo padangas. Toks sprendimas padėjo sportininkui vėliau pakilti iš keturioliktos pozicijos į antrą. Tuo tarpu lyderiu tapo varžovų nesėkmėmis pasinaudojęs „McLaren“ atstovas Patricio O‘Wardas.

Meksikietis savo pirmą sustojimą atliko vėliau nei C. Herta, bet į trasą grįžo priešais varžovą. Amerikietis, sekdamas lyderiui iš paskos vos neapsisuko trasoje. Suvaldęs bolidą, C. Herta pavijo P. O‘Wardą ir jį aplenkęs tapo lyderiu.

Po to, kai šeštame varžybų rate apsisuko čempiono titulą ginantis Alexas Palou, trasoje pasirodė saugos automobilis.

Varžybas pratęsus, C. Herta išsaugojo lyderio poziciją ir ėmė tolti nuo varžovų. Vienu metu jo persvara siekė daugiau nei tris sekundes. Bet 18-ame rate ji vėl sumažėjo iki minimo, kai susidūrus Josefui Newgardenui ir Jackui Harvey, trasoje vėl pasirodė saugos automobilis.

Varžybas pratęsus, C. Herta buvo pirmasis iš lyderių, kuris pasuko į techninio aptarnavimo zoną, o grįžęs į trasą vėl atsidūrė rikiuotės priekyje. Tuo tarpu vėliau nei komandos draugas sustojimą atlikęs Felixas Rosenqvistas pakilo į antrą vietą.

Trasoje apsisukus Daltonui Kellettui, sportininkai vėl išsirikiavo paskui saugos automobilį. O jam vėliau pasitraukus, P. O‘Wardas apsisuko bandydamas išvengti susidūrimo su C. Herta. Tuo tarpu F. Rosenqvistas kliudė komandos draugo bolidą ir taip nulaužė priekinį sparną.

Lenktynes pratęsus, C. Herta aplenkė Marcusą Ericssoną ir vėl tapo varžybų lyderiu. O po kurio laiko į antrą vietą pakilo iš 11-os pozicijos startavęs Scottas McLaughlinas.

Chaosas Indianapolyje tęsėsi toliau. J. Harvey neišvengė susidūrimo su Romainu Grosjeanu ir taip padovanojo trečią vietą Simonui Pagenaud, lenktynes pradėjusiam iš 20-os vietos. Bet po kurio laiko, įveikęs ne vieną varžovą, tame tarpe ir S. Pagenaud, trečioje vietoje jau važiavo P. O‘Wardas.

57-ame rate trasoje apsisukus Jimmie Johnsonui, daugelis sportininkų pasuko į techninio aptarnavimo zoną ir į trasą grįžo pasirinkę minkštas „slick“ tipo padangas. Vis dėlto sportininkams buvo sunku suvaldyti bolidus ant šlapios trasos dangos.

Reaguodamas į situaciją trasoje, C. Herta pasuko į techninio aptarnavimo zoną pasikeisti padangų. Tuo tarpu S. McLaughlinas, P. O’Wardas ir R. Grosjeanas liko trasoje su „slick“ padangomis.

Net ir vairuodamas bolidą su šlapiai trasos dangai skirtomis padangomis, C. Herta, važiuodamas paskui saugos automobilį, neišvengė trumpo pasivažinėjimo už trasos ribų. Tuo tarpu R. Grosjeanas, nesuvaldęs bolido, apsisuko.

Atsižvelgus į sąlygas trasoje ir įvykių gausą, buvo pradėtas skaičiuoti laikas iki lenktynių pabaigos.

Važiuodamas paskui saugos automobilį trasoje apsisuko S. McLaughlinas, taip padovanodamas pirmą vietą P. O‘Wardui. Lenktynes pratęsus C. Herta aplenkė meksikietį ir tapo varžybų lyderiu, tuo tarpu S. McLaughlinas dar kartą apsisuko trasoje, tad sportininkai vėl išsirikiavo paskui saugos automobilį.

P. O‘Wardas turėjo priimti svarbų sprendimą - rizikuoti ir likti šlapioje trasoje su „slick“ padangomis ar atlikti sustojimą ir nusiristi rikiuote žemyn. Galų gale sportininkas apsisuko dvyliktame posūkyje, nukrito į ketvirtą vietą ir pasuko į techninio aptarnavimo juostą.

Lenktynes pratęsus, C. Herta išsaugojo lyderio poziciją ir finišavo pirmas. Tai pirmoji amerikiečio pergalė šių metų „IndyCar“ sezone.

Praeityje Indianapolyje nugalėjęs Simonas Pagenaud šį kartą turėjo pasitenkinti antra vieta. Bet tai puikus rezultatas žinant, kad sportininkas varžybas pradėjo iš antrojo dešimtuko.

Kvalifikacijoje nugalėjęs, bet lenktynėse trečias finišavęs Willas Poweris tapo nauju čempionato lyderiu. Australas toliau demonstruoja puikų stabilumą - iki šiol visose įvykusiose lenktynėse varžybas baigė pirmame ketvertuke.

Po pertraukos į čempionatą trumpam sugrįžęs Juanas Pablo Montoya buvo vienas iš tų, kuriam lenktynės susiklostė nesėkmingai. Kolumbietis varžybų pabaigoje patyrė avariją ir buvo klasifikuotas 24-oje vietoje.

Amerikos lietuvis Deividas Malukas šiose lenktynėse finišavo dvyliktas.

Rezultatai