IndyCar lenktynėse Detroito trasoje „pole“ iškovojo J. Newgardenas, o D. Malukas prasibrovė į greičiausiųjų šešetuką

IndyCar lenktynėse Detroito trasoje „pole“ iškovojo J. Newgardenas, o D. Malukas prasibrovė į greičiausiųjų šešetuką Penske Entertainment: Karl Zemlin

IndyCar lenktynėse Detroito trasoje „pole“ iškovojo Penske“ komandos sportininkas Josefas Newgardenas, o Deividas Malukas prasibrovė į greičiausiųjų šešetuką. 

Šių metų sezone jau įvyko septynios kvalifikacijos ir visose jose „pole“ pozicijas iškovojo septyni skirtingi sportininkai.

Kvalifikacijos pabaigoje užvirė atkakli kova dėl „pole“ pozicijos. Tik paskutiniuoju bandymu J. Newgardenui pavyko greičiu pranokti T. Sato ir iškovoti pirmą startinę poziciją.

Vietas antroje startinėje eilėje pasidalino „Meyer Shank“ komandos sportininkai - Simonas Pagenaud ir Helio Castronevesas. Tiesa, abu sportininkai neslėpė nusivylimo, jog nepavyko iškovoti aukštesnių pozicijų.

Nugalėti paskutinėje važiavimų dalyje favoritu buvo laikomas „McLaren“ atstovas Patricio O‘Wardas, bet meksikietis užfiksavo penktą rezultatą.

Paskutinėje važiavimų dalyje lėčiausias buvo D. Malukas, bet tai geriausias čempionato naujoko rezultatas šiemet. Vien tai, jog D. Malukui pavyko patekti į paskutinę važiavimų dalį, kur varžėsi šeši greičiausi sportininkai, garantavo jam iki šiol pasiektą geriausią sezono rezultatą.

Į paskutinę kvalifikacijos dalį nepateko „Andretti“ atstovas Coltonas Herta, kuris užfiksavo septintą rezultatą. Po važiavimų sportininkas teigė, kad nebuvo pakankamai greitas, jog galėtų kovoti dėl „pole“, o įveikdamas savo greičiausią ratą padarė klaidą.

Greta jo lenktynėse startuos praėjusį savaitgalį Indianapolyje triumfavęs Marcusas Ericssonas. Švedas teigė, kad jis buvo pajėgus kovoti dėl „pole“, bet jam sutrukdė komandos draugas Scottas Dixonas, o pastarasis kaltino kitus sportininkus.

Važiavimų dalis, kurioje varžėsi dvylika greičiausių sportininkų, buvo laikinai sustabdyta po to, kai avariją patyrė Romainas Grosjeanas.

Prastai kvalifikacijoje pasirodė Willas Poweris ir čempiono titulą ginantis Alexas Palou. Australas užfiksavo 16-ą rezultatą, o ispanas liko tik 18-as.

Dar labiau nesisekė „McLaren“ komandos sportininkui Felixui Rosenqvistui. Švedas buvo nubaustas už tai, jog važiavimų metu sutrukdė varžovui, tad lenktynes pradės iš rikiuotės galo.

Rezultatai