„Indianapolis 500“ lenktynėse pirmą kartą karjeroje triumfavo M. Ericssonas

„Indianapolis 500“ lenktynėse pirmą kartą karjeroje triumfavo M. Ericssonas Penske Entertainment: Karl Zemlin

„Indianapolis 500“ lenktynėse pirmą kartą savo karjeroje triumfavo Marcusas Ericssonas.

Švedas ilgą laiką laikėsi pirmajame dešimtuke, o varžyboms artėjant prie pabaigos, stojo į kovą dėl pergalės. Atlikęs savo paskutinį sustojimą bei aplenkęs „McLaren“ sportininkus Felixą Rosenqvistą ir Patricio O‘Wardą, „Ganassi“ atstovas tapo lenktynių lyderiu.

M. Ericssonas buvo įgijęs saugų pranašumą prieš varžovus ir atrodė, jog lenktynių pabaigoje jam nekils didelių problemų nugalėti. Bet tada avariją patyrė komandos draugas Jimmie Johnsonas, o varžybų teisėjai nusprendė lenktynes sustabdyti.

Jas pratęsus iki finišo buvo likę vos keli ratai. M. Ericssonui vis dėlto pavyko už savęs išlaikyti P. O‘Wardą, o po to, kai paskutiniame rate avariją patyrė Sage‘as Karamas, švedas sulėtinęs tempą ramiai kirto finišo liniją pirmas ir triumfavo 106-osiose „Indianapolis 500“ lenktynėse.

Varžybų pabaigoje įveikęs F. Rosenqvistą, trečioje vietoje finišavo kitas „Ganassi“ komandos sportininkas Tony Kanaanas.

Sėkmė varžybose nusisuko nuo trečiojo „Ganassi“ piloto Scotto Dixono. Iškovojęs „pole“ ir ilgą laiką pirmavęs, sportininkas varžybas baigė stipriai nusivylęs. Atlikdamas savo paskutinį sustojimą, kivis viršijo greitį techninio aptarnavimo zonoje, o atlikęs baudą nusirito į rikiuotės galą ir finišavo tik 21-as.

S. Dixonas tapo daugiausiai ratų „Indianapolis 500“ lenktynėse pirmavusiu sportininku varžybų istorijoje, bet jose yra nugalėjęs tik kartą - 2008 metais.

Nesėkmingai lenktynės susiklostė ir čempiono titulą ginančiam Alexui Palou. Ispanas pirmoje varžybų pusėje į techninio aptarnavimo zoną pasuko tuo metu, kai ji buvo uždaryta. Taip jau nutiko, jog tuo metu, kai sportininkas pasuko techninio aptarnavimo zonos link, avariją trasoje patyrė čempionato naujokas Callumas Ilottas. Teisėjų nubaustam A. Palou vis dėlto pavyko finišuoti pirmame dešimtuke - devintoje vietoje.

Geriausiai tarp „Andretti“ komandos sportininkų pasirodė Alexanderis Rossi, finišo liniją kirtęs penktoje vietoje. Bolidu likęs nepatenkintas Coltonas Herta nusprendė nerizikuoti, tad pasitraukė iš varžybų, tuo tarpu Romaino Grosjeano debiutas Indianapolyje buvo pakrikštytas avarija.

Pernai lenktynėse triumfavęs Helio Castrovonesas šį kartą liko septintas. O jo komandos draugas Simonas Pagenaud - aštuntas.

Prastai Indianapolyje pasirodė „Penske“ komanda. Susidūrę su problemomis sustojimų metu, Josefas Newgardenas ir Willas Poweris finišavo atitinkamai tryliktoje ir penkioliktoje pozicijose. O avariją patyręs Scottas McLaughlinas finišo nepasiekė.

Pirmą kartą saugos automobilis trasoje pasirodė dėl Rinuso VeeKay kaltės. Buvęs itin greitas kvalifikacijoje, olandas, įveikęs 30 ratų, buvo pirmasis, kuris Indianapolio trasoje nesuvaldė savo automobilio ir trenkėsi į apsauginę sieną.

Amerikos lietuvis Deividas Malukas „Indianapolis 500“ lenktynes baigė 16-as, tačiau geriausiai pasirodė tarp naujokų.