„Indianapolis 500“ kvalifikacijoje S. Dixonas užfiksavo rekordinį greitį

„Indianapolis 500“ kvalifikacijoje S. Dixonas užfiksavo rekordinį greitį Penske Entertainment: Matt Fraver

„Indianapolis 500“ kvalifikacijoje Scottas Dixonas užfiksavo rekordinį greitį, tad kitą savaitgalį lenktynes pradės iš „pole“ pozicijos.

Pagal naują formatą, po šeštadienį įvykusių važiavimų į kitą etapą pateko dvylika geriausių sportininkų, o iš jų tik šeši greičiausi galėjo kovoti dėl „pole“ pozicijos.

Didžiausia staigmena paskutinę kvalifikacijos dieną tapo „McLaren“ komandos pasirodymas. Už greičiausiųjų šešetuko ribos liko tiek Patricio O‘Wardas, laikytas favoritu, tiek jo komandos draugas Felixas Rosenqvistas. Buvę vieni greičiausių pirmąją kvalifikacijos dieną, sekmadienį meksikietis užfiksavo septintą rezultatą, o švedas liko aštuntas.

Romainas Grosjeanas, vienintelis „Andretti“ komandos atstovas patekęs į greičiausiųjų dvyliktuką, užfiksavo devintą rezultatą ir buvo greičiausias tarp naujokų.

Antroje kvalifikacijoje Willas Poweris buvo vienintelis „Penske“ komandos atstovas, bet taip pat nepateko tarp šešių greičiausių. Nusileidęs Takumai Sato ir užfiksavęs vienuoliktą rezultatą, australas greičiu pranoko tik daugkartinį NASCAR čempioną Jimmie Johnsoną.

Paskutinėje važiavimų dalyje vienu metu varžovus greičiu buvo pranokęs čempiono titulą ginantis Alexas Palou. Bet į trasą paskutinis išvažiavo S. Dixonas. Įveikęs keturis savo greičiausius ratus, „Ganassi“ sportininkas pasiekė 234,046 mylių/h (376.660 km/h) vidutinį greitį ir iškovojo „pole“. Tai geriausias rezultatas „Indianapolis 500“ kvalifikacijos istorijoje, kai sportininkai kovojo dėl pirmos startinės pozicijos.

Minėtasis A. Palou liko antroje vietoje. O pirmąją kvalifikacijos dieną buvęs greičiausias Rinusas VeeKay liko trečias. Atsižvelgus į pirmas tris pozicijas iškovojusių sportininkų užfiksuotus rezultatus, tai greičiausia trijulė „Indianapolis 500“ kvalifikacijos istorijoje.

Vietos herojus Edas Carpenteris buvo vienas iš tų, kuris trumpai pirmavo kvalifikacijoje, bet varžovams pagerinus jo rezultatą, amerikietis liko ketvirtas.

Penktoje ir šeštoje vietose atitinkamai finišavo Marcusas Ericssonas ir čempionato veteranas Tony Kanaanas.