Penktąją pergalę Indycar sezone iškovojo J. Newgardenas

Penktąją pergalę Indycar sezone iškovojo J. Newgardenas Penske Entertainment: James Black

Čempionato naujoko Deivido Maluko spaudimą atlaikęs J. Newgardenas Sent Luise surengtose „IndyCar“ lenktynėse iškovojo penktąją pergalę sezone.

Didžiąją varžybų dalį pirmavo „pole“ poziciją iškovojęs čempionato lyderis Willas Poweris. Bet antroje lenktynių pusėje situaciją kontroliavo australo komandos draugai J. Newgardenas ir Scottas McLaughlinas, kurie vieną iš savo sustojimų atliko 145-ame rate, kai kontakto su apsaugine siena neišvengė Jackas Harvey.

Iki finišo likus 43 ratams, virš trasos ėmė lyti, tad lenktynės buvo sustabdytos. Varžybos buvo pratęstos tik po dviejų valandų.

Lenktynes pratęsus, Amerikos lietuvis D. Malukas važiavo penktas. Jei J. Newgardenas aplenkė S. McLaughliną ir tapo lenktynių lyderiu, tai D. Malukas trasoje įveikė W. Powerį, Patricio O‘Wardą ir pakilo iki trečios vietos.

„Man pavyko aplenkti O‘Wardą ir vieną ratu atsilikusį sportininką. Tada komanda man radijo ryšiu pasakė: „Lyderius matai priešais save“. Aš tada pamačiau du „Penske“ vyrukus ir tuo metu pagalvojau: „Dieve mano, tai „Penske“. Su jais tikrai nebuvo lengva“, - situaciją lenktynių pabaigoje komentavo D. Malukas.

S. McLaughlinui kurį laiką pavyko už savęs išlaikyti naujoką, bet paskutiniame rate, pirmame posūkyje, išore D. Malukas aplenkė varžovą ir pakilo į antrą vietą. Deja, bet Amerikos lietuviui pritrūko laiko, kad įveiktų ir J. Newgardeną, kuris finišavo pirmas, D. Maluką įveikęs vos 0,4 sek.

Trumpai lenktynėse pirmavęs P. O‘Wardas finišavo ketvirtas. O stipriausiųjų penketuką užbaigė D. Maluko komandos draugas Takuma Sato.

Šeštoje vietoje finišavęs kvalifikacijos nugalėtojas W. Poweris išlieka čempionato lyderiu, bet vos 3 taškais lenkia pergalę iškovojusį komandos draugą J. Newgardeną.

„Ganassi“ komandos sportininkams sekėsi kiek sunkiau. Į titulą vis dar besitaikantys Marcusas Ericssonas, Scottas Dixonas ir Alexas Palou finišavo atitinkamai septintoje, aštuntoje ir devintoje pozicijose.

Rezultatai