„Indianapolis 500“ kvalifikacijoje geriausią rezultatą užfiksavo R. VeeKay

„Indianapolis 500“ kvalifikacijoje geriausią rezultatą užfiksavo R. VeeKay Penske Entertainment: Joe Skibinski

„Indianapolis 500“ kvalifikacijoje geriausią rezultatą užfiksavo „Carpenter“ komandos sportininkas Rinusas VeeKay.

Pagal naują kvalifikacijos formatą, visų pirma varžosi visi 33 dalyviai. Tik 12 greičiausių patenka į kitą kvalifikacijos etapą, kuris vyks šiandien, sekmadienį. Dvylikai sportininkų užfiksavus savo geriausius rezultatus, tik greičiausi šeši toliau kovos dėl „pole“ pozicijos. Taigi, pirmąją kvalifikacijos dieną sportininkams buvo svarbiausia patekti į pirmąjį dvyliktuką.

Su problemomis pirmos kvalifikacijos metu susidūrė keli sportininkai. Dėl apgadinto difuzoriaus, techninės patikros neįveikė Juanas Pablo Montoya. O Coltono Hertos ir Stefano Wilsono boliduose teko keisti „Honda“ variklius.

Pirmas trasoje pasirodęs „McLaren“ atstovas Patricio O‘Wardas buvo vienas greičiausių. Meksikietis kurį laiką pirmavo, kol jo rezultato nepagerino R. VeeKay, kuris įveikęs keturis ratus pasiekė 233,655 mylių/h (376,031 km/h) vidutinį greitį. Tai trečias rezultatas „Indianapolis 500“ kvalifikacijos istorijoje.

Tarp greičiausiųjų pateko ir kitas „McLaren“ sportininkas Felixas Rosenqvistas, užfiksavęs trečią rezultatą. O greičiausiųjų penketuką užbaigė čempiono titulą ginantis Alexas Palou ir čempionato veteranas bei „Indy 500“ lenktynių nugalėtojas Tony Kanaanas.

Puikiai kvalifikacijoje pasirodė daugkartinis NASCAR čempionas Jimmie Johnsonas. Amerikietis užfiksavo šeštą rezultatą ir buvo greičiausias tarp naujokų.

„Carpenter“ komandos savininkas Edas Carpenteris užfiksavo septintą rezultatą ir už savęs paliko du „Ganassi“ sportininkus Marcusą Ericssoną, Scottą Dixoną bei „Andretti“ pilotą Romainą Grosjeaną.

Čempionate pirmaujantis Willas Poweris užfiksavo vienuoliktą rezultatą ir buvo vienintelis „Penske“ komandos atstovas, kuriam pavyko patekti į greičiausiųjų dvyliktuką.

Savo pasirodymu kvalifikacijoje išsiskyrė Takuma Sato. Pirmasis japono rezultatas buvo anuliuotas, nes sportininkas trasoje sutrukdė varžovui. T. Sato vėliau bandė užfiksuoti įskaitinį rezultatą. Įveikdamas keturis greitus ratus japonas neišvengė smūgio į apsauginę sieną. Bet nepaisant to, sportininkas nesulėtino tempo, o kirtęs finišo liniją iš dvyliktos vietos išstūmė komandos draugą, Amerikos lietuvį Davidą Maluką, ir pateko į kitą kvalifikacijos etapą.

Verta paminėti, kad šiemet kvalifikacijoje dalyvauja 33 sportininkai, tad už pirmojo dvyliktuko ribos likę sportininkai startuos iš tų pozicijų, kurias iškovojo pirmoje kvalifikacijos dalyje.