„Road America“ trasoje surengtoje „IndyCar“ kvalifikacijoje po trijų metų pertraukos „pole“ iškovojo A. Rossi Penske Entertainment: Joe Skibinski

„Road America“ trasoje surengtoje „IndyCar“ kvalifikacijoje po trijų metų pertraukos „pole“ iškovojo A. Rossi.

Sutartį su „McLaren“ jau pasirašęs amerikietis buvo greičiausias pirmoje treniruotėje, o antroje susidūrė su technikos gedimu. A. Rossi, kaip ir Coltonas Herta, paskutinėje kvalifikacijos dalyje, kurioje varžėsi šeši greičiausi sportininkai, pasirinko kietesnės sudėties padangas. Jei A. Rossi užfiksavo geriausią rezultatą ir iškovojo „pole“, tai C. Herta įveikdamas paskutinį ratą susidūrė su problemomis ir liko penktas.

Pernai „Road America“ trasoje „pole“ iškovojęs Josefas Newgardenas buvo greičiausias tarp tų sportininkų, kurie paskutinėje kvalifikacijos dalyje naudojo minkštos sudėties padangas. „Penske“ lenktynininkui vis dėlto nepavyko įveikti A. Rossi, tad teko pasitenkinti antra vieta.

Pernai „Road America“ trasoje nugalėjęs ir čempiono titulą ginantis Alexas Palou kvalifikacijoje liko trečias, greičiu pranokęs savo komandos draugą Marcusą Ericssoną. Ispanas savo geriausią rezultatą užfiksavo su kietomis, o švedas su minkštos sudėties padangomis.

Įveikdamas savo greičiausią ratą priekinius ratus užblokavęs „McLaren“ sportininkas Patricio O‘Wardas liko šeštas.

Labai nedaug iki patekimo į paskutinę kvalifikacijos dalį trūko Romainui Grosjeanui. Artimiausiam varžovui nusileidęs vos 0,08 sek., prancūzas iškovojo septintą startinę poziciją. O greta jo startuos antrasis „McLaren“ sportininkas Felixas Rosenqvistas.

Pozicijas penktoje startinėje eilėje pasidalino du sportininkai iš Naujosios Zelandijos. Scottas McLaughlinas užfiksavo devintą, o Scottas Dixonas dešimtą rezultatą.

Skirtingose grupėse startavusiems Christianui Lundgaardui ir Deividui Malukui tik per plauką nepavyko patekti į greičiausiųjų dvyliktuką. Danui pritrūko 0,011 sek. o Amerikos lietuviui - 0,039 sek.

Detroite surengtose lenktynėse triumfavęs ir čempionate pirmaujantis Willas Poweris kvalifikacijoje nesublizgėjo. Australas liko penkioliktas. Tačiau reiktų nepamiršti, kad sportininkas Detroite nugalėjo startavęs iš 16-os pozicijos.

Po ilgos pertraukos į čempionatą trumpam sugrįžusi Simona De Silvestro kvalifikacijoje buvo nubausta už greičio viršijimą techninio aptarnavimo zonoje. Greičiu neišsiskyrusi šveicarė liko paskutinė - 27-a.