Vairuotojas laimėjo bylą, tačiau žalos jam niekas nekompensavo

Vairuotojas laimėjo bylą, tačiau žalos jam niekas nekompensavo

Vairuotojas laimėjo bylą, tačiau žalos jam niekas nekompensavo. Vilnietis Žilvinas Ruminas 2016 metų vasarį buvo sustabdytas pareigūno ir patikrinus vilniečio girtumą, alkotesteris parodė 1,38 promilės.

Tačiau Ž. Ruminas tvirtai žinojo, kad tai yra netiesa ir jis yra visiškai blaivus. Todėl rytą iškart nuvyko į Priklausomybės ligų centro Narkologijos skyrių ir atliko kraujo bei kitus tyrimus, kurie parodė, kad vilnietis buvo visiškai blaivus.

Ž. Ruminas kreipėsi į teismą, kur buvo pripažinta, jog pareigūnų alkotesteriais nereikėtų aklai pasikliauti, ypač kai yra kraujo tyrimai. Nors Ž. Ruminas bylą laimėjo ir išsaugojo vairuotojo pažymėjimą, jis norėjo, jog Lietuvos valstybė, atstovaujanti Vilniaus apskrities Vyriausiajam policijos komisariatui, atlygintų jam padarytą žalą.

Vilnietis norėjo, jog jam būtų sumokėti 500 eurų, kuriuos jis sumokėjo teisininkams, 29,72 euro už ekspertizę ir 5000 eurų moralinę žalą. Pats vairuotojas teigė, kad šis procesas sujaukė itin daug planų, o be teisių jis vis tiek turėjo praleisti nemažą laiko dalį.

Tačiau, valstybė atsakė, kad tai pareigūnų kaltė, o Ž. Ruminas yra pats kaltas, kad nusprendė kreiptis į teismą. Tokį verdiktą vilnietis dar gali apskųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.