Išmaniųjų telefonų "Iphone" evoliucija

Iphone - legendinis JAV bendrovės "Steve Jobs" išmanusis telefonas.

"iOS" versijos operacinė sistema yra "Mac OS X".

Pirmąjį "Iphone" Stivas Džobsas pristatė 2007 m. sausio 9 d. konferencijoje "Mac World Expo", o prekyboje pasirodė po 6 mėnesių - birželio 29 d. Atsiradęs bestseleris iš karto pelnė milijonus vartotojų Amerikoje ir jo populiarumas tik augo.

Išmaniųjų telefonų "Iphone" evoliucija

Iphone 2 turėjo 17 standartinių programų ir nuolatinius programinės aparatinės įrangos atnaujinimus, dėl kurių prietaiso funkcionalumas buvo gerokai patobulintas. Iki 2008 m. vidurio tokia programinė įranga buvo nemokama, o vėliau ją buvo galima įsigyti už 19,99 JAV dolerio.

Kitas "iPhone 3G" modelis buvo pristatytas 2008 m. birželio 10 d. WWDS konferencijoje. Ši versija buvo pagrįsta pirmojo įrenginio trūkumų ištaisymu ir funkcionalumo pagerinimu. Iphone 3G buvo pagrįstas operacine sistema OS 2.0.

Tai buvo pirmasis "iPhone", tinkamas naudoti ne tik Amerikoje, bet ir palaikantis rusišką lokalizaciją.

Kita patobulinta "Apple" išmaniojo telefono versija buvo "Iphone 3 GS". Ji buvo pristatyta 2009 m. birželio 8 d. Pagrindinis skirtumas nuo pirmtako buvo 2 kartus padidinta operatyvioji atmintis, padidinta sparta, galimybė pasirinkti modelį su 32 GB vidinės atminties, operacinė sistema "Iphone OS 3.0", galimybė naudotis MMS žinutėmis, tokiomis funkcijomis kaip kopijavimas, iškirpimas, įklijavimas, filmų, vaizdo įrašų, muzikos, garso knygų atsisiuntimas, SMS siuntimas ir ištrynimas, "Spotlight", "Speak Notes" ir "Find My iPhone".

Pirmasis "iPhone 4" buvo pristatytas 2010 m. birželio 7 d. Jame buvo atnaujinta "iOS" operacinė sistema, galingas centrinis procesorius GS Apple A4, skystųjų kristalų ekranas su IPS matrica, kurio skiriamoji geba 640 × 960 taškų, 5 megapikselių ir 0,3 megapikselio kameros.

iPhone 4S buvo išleistas 2011 m. spalio 4 d. Tų pačių metų spalio 5 d. mirė "Apple" įkūrėjas Steve'as Jobsas. Jame įdiegta operacinė sistema "iOS 5", procesorius "Apple A5", 8 megapikselių kamera, hibridinė GSM/CDMA ryšio sistema ir balso asistentas "Siri" iki 2012 m. WWDC.

iPhone 5 buvo pristatytas 2012 m. rugsėjo 19 d. Spalvos, kaip ir ankstesnėse versijose, yra juoda ir balta. Pagrindiniai naujojo modelio skirtumai nuo ankstesniųjų buvo ne 3,5, o 4 colių ekrano įstrižainė ir operacinė sistema "iOS 6".

2013 m. rugsėjo 10 d. Iphone 5S pilkos, sidabrinės ir auksinės spalvų.

Operacinė sistema - "iOS 7", procesorius - "Apple A7".

Iphone 5C buvo pristatytas tą pačią dieną kaip ir Iphone 5S - 2013 m. rugsėjo 10 d. Jis pagamintas iš tokios medžiagos kaip polikarbonatas ir yra 5 spalvų: baltos, mėlynos, rožinės, geltonos, žalios.

Operacinė sistema "iOS 7", "Apple A6" procesorius.