Itin aktyviame pirkimo ketvirtyje pastebėti nerimą keliantys ženklai

Itin aktyviame pirkimo ketvirtyje pastebėti nerimą keliantys ženklai

Itin aktyviame pirkimo ketvirtyje pastebėti nerimą keliantys ženklai. Trečiasis 2017 metų ketvirtyje automobilių rinka Lietuvoje padarė nemenką šuolį. 

Šiuo metu vidutinė automobilio kaina yra 3,3 tūkst. eurų, kuri laikosi jau kurį laiką ir smarkiai nukrito lyginant su ta, kuri buvo vos įvedus eurą.

Tiesa, pastebima, kad į Lietuvą itin dideliais mastais plūsta ir seni automobiliai, kurių kaina net nenusileidžia žemiau vidurkio. Tuo tarpu naujų automobilių reeksportas pakilo net iki 21 proc. Tokie skaičiai buvo tik 2009-aisiais, itin sunkios finansinės krizės metu.

Per trečiąjį metų ketvirtį buvo užregistruota net 116 tūkst. lengvųjų automobilių ir tai yra daugiau negu prieš didžiąją krizę ir daugiau negu prieš euro įvedimą.

Tačiau pastebima, kad iš vakarų šalių yra sparčiai atvežami seni automobiliai, o skelbimų portalo „autoplius.lt“ plėtros vadovas Matas Buzelis Lietuvą įvardijo kaip „Vakarų Europos automobilių parko valytoja“.

Šiuo metų laikotarpiu ilgą laiką pirmavę „Vokswagen“ tenkinosi antra vieta, o į pirmąją iššoko dažniausiai perkami buvo nauji „Toyota“ automobiliai. Tačiau, VW tarp populiariausių vidinėje rinkoje parduotų bei iš užsienio įvežamų automobilių išlaikė savo pranašumą.