16-oje juodosiomis vadinamų savivaldybių lieka galioti judėjimo ribojimai

16-oje juodosiomis vadinamų savivaldybių lieka galioti judėjimo ribojimai Pexels.com

Pirmadienį vykusio LR Vyriausybės posėdžio metu buvo patvirtintas nutarimo „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ pakeitimas, kuriuo 16-oje juodosiomis vadinamų savivaldybių lieka galioti judėjimo ribojimai. Į tokias savivaldybes draudžiama atvykti ir iš jų išvykt, išskyrus neatidėliotinas priežastis. 

Ribojimai taikomi 16-oje savivaldybių iki kovo 31-osios:

Biržų r., Klaipėdos m., Kupiškio r., Marijampolės, Neringos, Panevėžio m., Panevėžio r., Šalčininkų r., Širvintų r., Švenčionių r., Trakų r., Utenos r., Varėnos r., Vilniaus m., Vilniaus r., Visagino.

Judėjimas „žiedinėse“ (besiribojančiose miesto ir rajono) savivaldybėse, kuriose taikomi aukščiau minimi ribojimai yra galimas, t.y kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių, jiems judėjimo apribojimai netaikomi.

Toliau pateikiamos išimtys, kai dėl neatidėliotinų priežasčių judėjimas leidžiamas vykstant į savivaldybes, kurioms taikomi judėjimo ribojimai:

  • Vykimas darbo tikslais;
  • Vykimas į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų galimas;
  • Parsivežti grįžusius iš užsienio asmenis, kuriems netaikoma saviizoliacija;
  • Kai vykstama tam, kad pasirūpinti asmenimis, kurie serga ar negali pasirūpinti savimi patys;
  • Vykimas dėl (planinių) sveikatos priežiūros paslaugų galimas, būtina turėti vykimo tikslą pagrindžiančius dokumentus;
  • Kai vykstama į ne savo gyvenamosios vietos savivaldybėje turimą nekilnojamąjį turtą arba kai asmuo vyksta į savivaldybę, kurioje yra registruotas (nedeklaravus gyvenamosios vietos vienoje iš savivaldybių, kurioje taikomi judėjimo apribojimai, rekomenduojama su savimi turėti dokumentus, kurie pagrindžia faktinę gyvenamąją vietą (pvz.: būsto nuomos sutartį);
  • Kai vykstama persikraustymo tikslu, vykti galima ir tarp skirtingų savivaldybių;
  • Vykimas pas notarą ar dėl finansinių paslaugų į banką į savivaldybę, kuriai taikomi judėjimo ribojimai, yra leidžiamas, kai vykstama jų darbo metu ir pateikiama tai patvirtinanti laiko rezervacija;
  • Vykti į laidotuves kitoje savivaldybėje, kuriai taikomi judėjimo ribojimai, galima tik mirus artimiesiems giminaičiams;
  • „Socialinio burbulo“ nariams leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie yra skirtingose savivaldybėse;
  • Studentai, atsižvelgiant į tai, kad studijos vykdomos nuotoliniu būdu, išvykę iš miesto, kuriame studijuoja (jei miestas yra savivaldybėje, kuriai taikomi ribojimai) grįžti į jį negalės (nebent turi bendrabučio ar kitos gyvenamosios vietos nuomos sutartį, nekilnojamojo turto ar yra registruoti toje savivaldybėje. 


Policija, užtikrindama  Vyriausybės sprendimų vykdymą, organizuoja stacionarius ar mobilius kontrolės postus savivaldybių centrų prieigose, kuriuose taikomi judejimo ribojimai, siekiant  kontroliuoti įvažiuojančias/išvažiuojančias į miestus/iš miestų transporto priemones. Kiekviename poste dirbs mažiausiai du pareigūnai, didelio eismo intensyvumo postuose bus pasitelkiami policijos rėmėjai, šauliai ir pan. 

Kiekviename kontrolės poste yra paskirtas posto vyresnysis, kuris sprendžia visus klausimus. Kilus nesutarimams dėl vykimo per postą, ar esant ypatingiems atvejams, vykstantys žmonės gali prašyti sprendimus (nepraleisti ar pan.) išspręsti dalyvaujant posto vyresniajam pareigūnui.

Policijos departamento duomenimis, praėjusią savaitę nepraleistos apie 1508 transporto priemonės, kurios norėjo vykti į kitą savivaldybę, taipogi dėl šio ribojimo pažeidimo nubausti 226 asmenys.