Kada geriausias laikas pirkti automobilį?

Ar yra geriausias laikas pirkti naują automobilį? Taip, yra laikotarpių, kai yra daug didesnė tikimybė, kad jums pavyks sutaupyti pinigų, nei kitais atvejais. Žinodami, kada pirkti, galite sutaupyti tūkstančius naujos transporto priemonės kainos ir jos finansavimo. Tolesniuose skyriuose apžvelgsime, kada geriausia pirkti automobilį ir kodėl tokiu metu galima sutaupyti.

Prieš jums jo prireikiant

Galbūt tai skamba atvirkščiai, bet geriausias laikas pirkti automobilį yra prieš tai, kai jo reikia. Jei turite paskutinę minutę pirkti ar nuomotis automobilį, galite neturėti laiko atlikti tyrimus, reikalingus protingam sprendimui dėl automobilio paskolos, išperkamosios nuomos ar pirkimo priimti.

Pirmadieniais

Pirmadienis gali būti geriausia savaitės diena naujam automobiliui pirkti. Kiti potencialūs pirkėjai dažnai būna darbe, todėl automobilių salonų atstovai daugiausia dėmesio skiria visiems, kurie įžengia pro duris.  Paklauskite savęs, kiek žmonių matysite žaidžiant kazino Lietuvoje ar geriant baruose pirmadienio ryte? O tai yra irgi aktualu kalbant apie automobilius, žmonės įprastai pirmadienio rytais neina pirkti automobilių.

Jei skambinate arba rašote el. laišką pardavėjui pirmadienį, yra tikimybė, kad gausite geresnį pasiūlymą arba daugiau dėmesio. Jei asmuo turi daugiau laiko, jis gali pasiūlyti ką nors papildomo, pavyzdžiui, nemokamą tepalų keitimą arba nemokamą automobilio plovimą.

Metų, ketvirčių, mėnesio pabaigose

Kalbant apie geriausią metų laiką, spalis, lapkritis ir gruodis yra saugus pasirinkimas. Automobilių pardavėjai turi pardavimo kvotas, kurios paprastai skirstomos į metų, ketvirčio ir mėnesio pardavimo tikslus. Visi trys tikslai pradeda artėti metų pabaigoje. 

Mėnesio pabaiga, ketvirčio pabaiga, bet kokio laikotarpio pabaiga paprastai yra geras metas. Būtent tada gali atsirasti premijų galimybių prekybininkams, kurie suteikia papildomų paskatų norėti, kad Jūs išvažiuotumėte nauju automobiliu. 

Šventės

Švenčių išpardavimų metu taip pat gali būti taikomos didelės nuolaidos. Štai keletas švenčių, kurios yra ypač palankios perkant automobilį: 

Juodasis penktadienis

Automobilių prekybos salonai, kaip ir visa mažmeninės prekybos pramonė, prisijungia prie Juodojo penktadienio pardavimų šėlsmo. Be gamintojo siūlomų skatinamųjų priemonių, galite gauti geresnių pasiūlymų iš savo pardavėjo.

Naujųjų metų išvakarės

Jei galite, Naujųjų metų išvakarės gali būti viena geriausių dienų per metus pirkti automobilį. Pardavėjams Naujųjų metų išvakarėse gali tekti įvykdyti mėnesio, ketvirčio ar metų kvotas, o jei jie įvykdys pardavimo tikslus, gali užsidirbti didelę premiją. Dėl to gali būti lengviau rasti palankų sandorį. Ir kaip minėjome su pirmadieniu, kas tokiu laiku sugalvotu pirkti naują mašiną? 

Kai automobilis perprojektuotas arba jo gamyba nutraukta

Automobiliams būdingi projektavimo ir gyvavimo ciklai. Dizaino ciklas –  tai laikas tarp visiško dizaino pakeitimo, kuris paprastai, bet ne visada, trunka apie penkerius metus. Taupiems pirkėjams puikus metas pirkti arba nuomotis automobilį yra jo dizaino ciklo pabaiga, kai kiti pirkėjai domisi naujuoju modeliu.

Automobilio gyvavimo ciklas baigiasi, kai automobilių gamintojas nusprendžia jo nebegaminti. Galite sutaupyti nemažai pinigų, jei norite pirkti pasibaigus automobilio gyvavimo ciklui. Dažnai matysite, kad automobilių gamintojams paskelbus apie artėjantį automobilio pasitraukimą iš rinkos, siūlomos didžiulės pirkimo ir išperkamosios nuomos paskatos.

Išvada

Laukiant geriausio laiko pirkti automobilį reikia kantrybės. Jei galite atidėti pirkimą, laikas gali būti jūsų sąjungininkas. Nors kainos šiuo metu nėra palankios vartotojams, per artėjančias šventes stebėkite paskatas ir pasiūlymus, kad maksimaliai sutaupytumėte.

Susiaurinus svarbiausių automobilių pasirinkimą ir pasirinkus tinkamą metų laiką automobiliui pirkti – arba tinkamą mėnesį ar dieną – galima sutaupyti tūkstančius.