Kazim Vasiliauskas istorija

Lietuvos automobilių sporto istorija jau skaičiuoja devintą dešimtį. Nors automobilių sporto srityje Lietuva neturi daug skambių pergalių, tačiau šis sportas turi gilias šaknis ir savo tradicijas. 1931 metų liepos 24 diena yra laikoma Lietuvos automobilių sporto atsiradimo diena. Tą dieną Lietuvoje startavo pirmasis ralis „Aplink Lietuvą“. Jo globėju buvo Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas Smetona. Šiose 1020 kilometrų ilgio lenktynėse iš viso dalyvavo 14 dalyvių. Tai pirmosios oficialios Lietuvoje vykusios automobilių lenktynės.

Nuo automobilių sporto atsiradimo dienos, šio sporto populiarumas Lietuvoje vis didėjo. Per šį laikotarpį Lietuvių atstovai dalyvavo daugybėje užsienyje vykstančių automobilių lenktynių. Daugiausiai lenktynininkų iš Lietuvos susidomėjimo sulaukia tokios plačiai žinomos lenktynės kaip Monte Karlo ralis ar Dakaro ralis. Kalbant apie Dakaro ralį, ko gero daugumai iš mūsų metų pradžia siejasi su šių azartiškų lenktynių pradžia. Kiekvienais metais šiose ištvermės ir technikos išbandymo lenktynės dalyvauja po kelias komandas iš Lietuvos. Nors lazybos, susijusios su Dakaro raliu Lietuvoje nesulaukia didelio populiarumo, tačiau lenktynininkai iš Lietuvos varžosi dėl kuo aukštesnių vietų galutinės įskaitos lentelėje.

Lietuvos vardas yra linksniuojamas ir kitų lenktynių suvestinėse. Per Lietuvos automobilių sporto istoriją, Lietuvos vardas skambėjo ir Formulė 2 trasoje. Būtina prisiminti vienintelį Lietuvos automobilių sporto atstovą, kuriam pavyko patekti į Formulė 2 lenktynes ir atsidurti vos per žingsnį nuo Formulė 1 lenktynių – tai talentingą, profesionalų lenktynininką – Kazimierą Vasiliauską (pasaulyje žinomą kaip Kazim Vasiliauskas).

Pirmieji žingsniai automobilių sporte

Kazimieras Vasiliauskas gimė 1990 metų rugpjūčio 2 dieną, Kaišiadoryse. Būdamas vos aštuonerių metų amžiaus, jis žengė savo pirmuosius žingsnius automobilių sporte. Kazimieras savo karjerą pradėjo kartingų sporte, kur nuo savo karjeros pradžios 1999 metais iki pat 2007 metų, aktyviai dalyvavo įvairiuose čempionatuose. Per šį laikotarpį kartingų sporte jis sugebėjo pelnyti daugybę titulų. Jis tris kartus laimėjo Lietuvos kartingo čempionatą, taip pat lenktyniavo Italijos, Europos bei Pasaulio kartingo čempionatuose. 

Didžiausiais jo pasiekimais kartingo lenktynėse galima laikyti Europos kartingo čempionato KZ2 klasėje pelytą penktąją vietą ir „Winning Series Karting“ čempionato KZ2 klasėje užimtą antrąją vietą. Kai kartingo trasa Kazimierui Vasiliauskui tapo per ankšta ir jaunasis lenktynininkas automobilių sporte panoro siekti dar didesnių pergalių, jis žengė į formulių lenktynes.

Tolimesnė karjera formulės lenktynėse

2008 metais gavęs pasiūlymą sėsti prie formulės bolido vairo, jaunasis lenktynininkas dalyvavo dvejuose čempionatuose – „Formula Renault 2.0 Italia“ ir „Eurocup Formula Renault 2.0“. Pastarasis čempionatas jam buvo nesėkmingas, nes per dešimt lenktynių jam nepavyko išplėšti nei vienos pergalės, todėl jis negavo įskaitinių taškų ir nebuvo klasifikuotas. „Formula Renault 2.0 Italia“ čempionate jam pavyko surinkti 30 įskaitinių taškų ir galutinėje pozicijų lentelėje užimti 20 vietą. Tokią vietą iš dalies lėmė dar čempionato pradžioje patirta avarija. Antrojo etapo lenktynių starto metu,  Kazimiero pilotuojamas bolidas patyrė avariją, dėl kurios lenktynininkas privalėjo praleisti kelis čempionato lenktynių etapus.

2009 metus Kazimieras Vasiliauskas pradėjo geromis naujienomis. Jis pasirašė sutartį dėl lenktyniavimo Formulė 2 čempionate. Jau pirmosiose varžybose startavęs iš devintos vietos, lenktynininkas iš Lietuvos pelnė trečiąją vietą ir tvirtai žengė ant nugalėtojų pakylos. Jis įsirašė į Lietuvos istoriją ir tapo pirmuoju lietuviu, dalyvavusiu Formulės 2 lenktynėse. Sezono pabaigoje, bendrosios įskaitos lentelėje jis užėmė 7 vietą.

2010 metais Kazimieras Vasiliauskas paskelbė apie ketinimus lenktyniauti dar vieną sezoną. Pagrindinis jo tikslas naujajame sezone – čempiono titulas. Deja, tačiau netekęs pagrindinio rėmėjo, jis susidūrė su finansiniais sunkumais ir 2010 metų sezono galutinės įskaitos lentelėje užėmė 4 vietą.

2010 metais Kazimieras Vasiliauskas buvo išrinktas geriausiu šalies lenktynininku. 

Netikėta karjeros pabaiga ir gyvenimo posūkis

2011 metai Kazimierui buvo tikri išbandymų metai. Neradęs rėmėjų, jis praleido sezoną ir lenktynėse nedalyvavo, visas viltis palikdamas 2012 metams. Tačiau 2012 metais lenktynininkui taip pat nepavyko surasti rėmėjų ir jis pranešė apie savo, kaip profesionalaus lenktynininko, karjeros pabaigą.

Kazimieras Vasiliauskas pasuko į teisininko karjerą ir baigė studijas Vilniaus universiteto teisės fakultete. Nors profesionalaus lenktynininko karjera jau baigta, tačiau jis nepamiršta šio sporto ir retkarčiais sudalyvauja įvairiose lenktynėse.