Paaiškinta kodėl Lenkijoje pakilo PVM tarifas degalams, tačiau kaina nepasikeitė

Paaiškinta kodėl Lenkijoje pakilo PVM tarifas degalams, tačiau kaina nepasikeitė Pexels

Paaiškinta kodėl Lenkijoje pakilo PVM tarifas degalams, tačiau kaina nepasikeitė. Šią situaciją pakomentavo SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas socialiniame tinkle „Facebook“.

„Nuo vakar Lenkijoje PVM tarifas degalams padidėjo nuo 8 iki 23 proc., arba tokio lygio, kuris buvo iki sumažinimo prieš metus. Atrodytų, vakar degalų kaina Lenkijos degalinėse dėl to turėjo padidėti 13-14 proc. Bet vualia - degalų kaina nei vakar, nei šiandien degalinėse nepasikeitė ir dyzelinas kainavo apie 1,65 EUR/l. 
Kaip taip gali būti? Lenkijos žiniasklaida rašo, kad nenorint gąsdinti gyventojų degalų kainos padidėjimu nuo sausio 1 d., galimai buvo susitarta tarp valdžios ir didmenininkų, kad gruodį, kai tarptautinėse rinkose degalų kainos krito, Lenkijoje jos nemažėtų. Tam, kad atėjus sausio 1 dienai, didmenininkai numuštų kainas ir valdžia galėtų pasakyti, jog žiūrėkite, kaip viskas puikiai valdoma (nors tai reikštų, kad gruodį lenkai gerokai permokėjo už degalus).
Tai būtų geras paaiškinimas, kodėl gruodį netikėtai degalų kaina Lietuvoje tapo vienoda su kaina Lenkijoje nepaisant skirtumo tarp buvusių PVM tarifų (Lietuvoje PVM tarifas 21 proc., Lenkijoje buvo 8 proc.) ir akcizų"