Australijoje surengtose MotoGP lenktynėse triumfavo A. Rinsas

Australijoje surengtose MotoGP lenktynėse triumfavo A. Rinsas Suzuki MotoGP

Australijoje surengtose MotoGP lenktynėse triumfavo „Suzuki“ komandos atstovas Alexas Rinsas. Savo ruožtu trečioje vietoje lenktynes pabaigęs Francesco Bagnaia tapo čempionato lyderiu.

Varžybas sėkmingai pradėjo kvalifikacijos nugalėtojas Jorge Martinas, kuris kartu su Marcu Marquezu, vienu metu buvo įgiję sekundės persvarą prieš likusius varžovus.

Gerai startavo ir iki šio etapo čempionate pirmavęs Fabio Quartararo, kuriam pavyko aplenkti pagrindinius varžovus kovoje dėl čempiono titulo F. Bagnaią ir Aleixą Espargaro. Tiesa, pastarieji du gana greitai aplenkė „Yamaha“ atstovą ir susigrąžino prarastas pozicijas.

Ketvirtame lenktynių rate, lėčiausiame trasos posūkyje, F. Quartararo suklydo ir vos neatsitrenkė į varžovus. Į trasą sugrįžęs prancūzas atsidūrė 22-oje pozicijoje.

F. Quartararo pavyko pakilti iki 15-os vietos, bet įveikus 11-a ratų „Yamaha“ lenktynininkas krito nuo motociklo ir pasitraukė iš tolimesnės kovos. Po kelių ratų toks pat likimas ištiko ir kitą „Yamaha“ lenktynininką Franco Morbidellį.

Nesėkmingai lenktynės susiklostė ne tik F. Quartararo, bet ir vietos herojui Jackui Milleriui. Į australo galą, „Millerio“ posūkyje, trenkėsi savo galimybes pervertinęs Alexas Marquezas.

Po starto tik devintas važiavęs A. Rinsas su kiekvienu ratu ėmė kilti rikiuote aukštyn. O keturioliktame rate jau tapo lenktynių lyderiu. Tiesa, ispanas pirma vieta džiaugėsi neilgai, nes jį aplenkė keli varžovai. Vienas iš jų - dėl čempiono titulo kovojantis „Ducati“ atstovas F. Bagnaia.

Iki finišo likus 3 ratams, A. Rinsas pakilo į antrą vietą ir važiavo F. Bagnaiai iš paskos.

Lenktynininkams pradėjus paskutinį ratą, A. Rinsas, kartu su M. Marquezu, aplenkė F. Bagnaią ir pakilo į pirmą vietą. Finišo tiesiojoje A. Rinsui pavyko už savęs išlaikyti M. Marquezą ir nugalėti lenktynėse. Tai buvo pirmoji ispano pergalė šių metų sezone bei ketvirta karjeroje, o čempionatą paliksiančiai „Suzuki“ komandai - pirmoji pergalė nuo 2020 m.

Nors ir finišavo trečias, F. Bagnaia tapo nauju čempionato lyderiu. Vienu metu sezone nuo F. Quartararo atsilikinėjęs 90 taškų, dabar italas, iki sezono pabaigos likus vos dviem etapams, prancūzą lenkia 14 taškų.

Ketvirtoje vietoje finišavęs Marco Bezzecchi iškovojo geriausio metų naujoko titulą. Italas lenktynių pabaigoje už savęs išlaikė Eneą Bastianinį, kuris varžybų pradžioje net nebuvo pirmame penkioliktuke.

Penktą ir šeštą vietas pasidalino Luca Marini ir kurį laiką lenktynėse pirmavęs J. Martinas.