MotoGP lenktynėse Barselonos trasoje dominavo F. Quartararo, o A. Espargaro tapo pajuokos objektu

MotoGP lenktynėse Barselonos trasoje dominavo F. Quartararo, o A. Espargaro tapo pajuokos objektu Yamaha Racing

MotoGP lenktynėse Barselonos trasoje dominavo ir eilinę pergalę čempionate iškovojo F. Quartararo, o A. Espargaro tapo pajuokos objektu nuspręsdamas, kad lenktynės baigėsi vienu ratu anksčiau. 

Varžybos prasidėjo nemaloniu incidentu. Puikiai iš dvyliktos pozicijos startavęs Takaaki Nakagami aplenkė ne vieną varžovą, bet artėdamas prie pirmojo posūkio galiniu ratu kliudė Polo Espargaro priekinį ratą. Japonas krito nuo motociklo ir šalmu trenkėsi į Francesco Bagnaios motociklo galinį ratą. Nuo motociklo tada krito ne tik italas, bet ir Alexas Rinsas, kurį pargriovė trasa slystantis T. Nakagami motociklas. Tad pirmame posūkyje iš lenktynių pasitraukė trys sportininkai.

Incidento pavyko išvengti čempiono titulą ginančiam F. Quartararo, kuris po starto atsidūrė rikiuotės priekyje ir pirmą posūkį įveikė važiuodamas pirmoje vietoje.

F. Quartararo su kiekvienu ratu ėmė tolti nuo varžovų, tuo tarpu dėl antros vietos užvirė kova tarp kvalifikacijos nugalėtojo A. Espargaro ir „Pramac“ atstovo Jorge Martino. Pastarajam pavyko aplenkti varžovą, bet „Aprilia“ motociklininkas po kurio laiko susigrąžino prarastą poziciją ir vėl važiavo antras.

Saugiu atstumu pabėgęs nuo varžovų, F. Quartararo finišavo pirmas ir džiaugėsi iškovota pergale.

Tuo tarpu antras važiavęs A. Espargaro, baigdamas priešpaskutinį ratą, nusprendė, kad varžybos jau baigėsi, tad nusprendė sulėtinti tempą ir pamojuoti trasoje susirinkusiems sirgaliams. Tik įveikęs pirmus du posūkius, ispanas suprato, kad lenktynės dar nesibaigė. Prieš visus apsijuokęs A. Espargaro paskutiniame rate sugebėjo aplenkti Lucą Marinį ir finišuoti penktas.

A. Espargaro dovana liko itin patenkinti „Pramac“ komandos sportininkai. J. Martinas finišavo antras, o Johannas Zarco užlipo ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio. O ketvirtoje vietoje finišavo „Suzuki“ atstovas Joanas Miras.

F. Quartararo išlaiko čempionato lyderio poziciją ir 22 taškais lenkia laipteliu žemiau esantį A. Espargaro.

Rezultatai