E. Bastianini triumfavo Aragono „MotoGP“, o F. Quartararo nebaigė lenktynių

E. Bastianini triumfavo Aragono „MotoGP“, o  F. Quartararo nebaigė lenktynių Gold & Goose / Red Bull Content Pool

„Gresini“ motociklininkas Enea Bastianini triumfavo Aragono „MotoGP“, tuo tarpu čempionato lyderiu vis dar išlikęs Fabio Quartararo, po smūgio į Marco Marquezo motociklo galą, krito ir finišo nepasiekė.

Minėtasis M. Marquezas kartu su Bradu Binderiu puikiai startavo. Tik iš tryliktos pozicijos varžybas pradėjęs ispanas po pirmojo posūkio jau važiavo šeštas. Bet išvažiavus iš trečiojo posūkio paslydo „Honda“ motociklo galas, tad M. Marquezas buvo priverstas atleisti akseleratoriaus rankenėlę. Tuo metu į netikėtai sulėtėjusį „Honda“ motociklo galą trenkėsi iš paskos važiavęs F. Quartararo, kuris po smūgio krito nuo motociklo ir baigė pasirodymą.

Kaip paaiškėjo vėliau, tai nebuvo vienintelis prancūzo kritimas. Pranešama, jog pakeliui į komandos garažą, sportininkas krito nuo motorolerio kartu su jį vežusiu trasos maršalu.

M. Marquezui išvažiavus iš septintojo posūkio iškilo problemų su „holeshot“ mechanizmu. Tuo metu į jį atsitrenkė ir nuo motociklo krito greta važiavęs LCR atstovas Takaaki Nakagami. M. Marquezas nors ir išsilaikė ant motociklo, pasiekė komandos garažą ir pasitraukė iš varžybų.

Gerai startavę ir incidentų išvengę „Ducati“ motociklininkai F. Bagnaia ir Jackas Milleris pirmavo lenktynėse.

Į trečią vietą vienu metu buvo pakilęs puikiai startavęs B. Binderis iš KTM komandos. Bet afrikietį aplenkė E. Bastianini, kuris vėliau pavijęs ir įveikęs J. Millerį važiavo antras.

Sportininkams įveikus aštuonis ratus, E. Bastianini pirmame posūkyje aplenkė iki tol pirmavusį F. Bagnaią. Bet italas neilgai džiaugėsi pirma vieta, nes po klaidos dvyliktame posūkyje į priekį vėl praleido F. Bagnaią.

Varžyboms artėjant prie pabaigos, E. Bastianini vėl pavijo lenktynių lyderį, o paskutiniame rate, septintame posūkyje, jį aplenkė. „Gresini“ sportininkui pavyko paskutiniuose metruose išlaikyti varžovą už savęs ir iškovoti ketvirtą pergalę šių metų „MotoGP“ sezone.

Ilgą laiką pirmavęs, bet varžovo pranašumą turėjęs pripažinti F. Bagnaia finišavo antras ir atsilikimą nuo čempionato lyderio F. Quartararo sumažino iki 10 taškų.

„Aprilia“ atstovas Aleixas Espargaro, Misane vykusių bandymų metu susilaužęs pirštą, lenktynių pabaigoje aplenkė B. Binderį ir finišavo trečias. Ispanas nuo pirmaujančio F. Quartararo atsilieka 17 taškų.

Stipriausiųjų penketuką užbaigė vienu metu antroje vietoje važiavęs J. Milleris. Australas už savęs paliko tris sportininkus, važiavusius taip pat su „Ducati“ motociklais - Jorgę Martiną, Lucą Marinį ir Johanną Zarco.

Vienintelis „Suzuki“ atstovas Alexas Rinsas lenktynes Aragone baigė devintas, o dešimtas liko „Ducati“ motociklas Marco Bezzecchi.