MotoGP lenktynininkui M. Marquezui reikės rankos operacijos

MotoGP lenktynininkui M. Marquezui reikės rankos operacijos HRC

„Honda“ lenktynininkui Marcui Marquezui reikės rankos operacijos dėl kurios ispanas potencialiai praleis visas likusias šių metų „MotoGP“ sezono lenktynes. 

M. Marquezui bus atlikta ketvirtoji dešiniojo peties kaulo operacija Minesotos valstijoje, JAV. Ispanas į Ameriką išvyks pasibaigus rytojaus lenktynėms Mugello trasoje.

Šiemet „Honda“ komandos lenktynininkas negalėjo varžytis maksimaliu pajėgumu dėl apribojimų, susijusių su dešine ranka. Todėl praėjus 18 mėnesių po paskutinės operacijos, jis pasiryžo dar vienai operacijai.

Pastaraisiais mėnesiais nepajutęs didelio pagerėjimo ir pasikonsultavęs su kitais specialistais, M. Marquezas kartu su savo gydytojų komanda apsvarstė naujos operacijos galimybę. Pasibaigus pooperaciniam laikotarpiui, jis grįš į Ispaniją ir pradės reabilitacijos procesą. Tuomet gydytojai įvertins M. Marquezo būklę ir jo sveikimo laikotarpį.

„Deja, bet 2022 m. sezone turiu padaryti pertrauką. Kurį laiką nedalyvausiu varžybose. Po visų šių mėnesių intensyvaus darbo su nauja medikų komanda, mano fizinė būklė pagerėjo, sumažinau diskomfortą dešinėje pusėje, kad galėčiau dalyvauti „Grands Prix“ varžybose, tačiau vis dar turiu didelių apribojimų, kurie neleidžia man tinkamai važiuoti motociklu ir siekti tikslų, kuriuos visada sau kėliau“, - teigė M. Marquezas.

„Būtent dėl šios priežasties pasikonsultavęs su savo gydytojų komanda, priėmiau sprendimą atlikti naują operaciją, kurios tikslas - pagerinti mano padėtį ant motociklo. Tai leis man važiuoti be dabartinių apribojimų. Esu labai motyvuotas toliau dirbti ir dėti pastangas, kad grįžęs vėl galėčiau varžytis aukščiausiame lygyje.“

Komandos teigimu, sprendimas dėl operacijos buvo priimtas vakar, tad jis nėra susijęs su šiandien įvykusiu incidentu, kuriame sudalyvavo sportininkas.

Anot paties lenktynininko, operacijos jis negalėjo atlikti anksčiau, nes praeityje lūžęs rankos kaulas nebuvo pakankamai tvirtas. Ispanas tikisi sugrįžti kaip įmanoma greičiau, tačiau kol kas negali pasakyti, kada tai įvyks.

Į M. Marquezo vietą greičiausiai vėl atsistos „Honda“ bandytojas Stefanas Bradlas.