Malaizijos MotoGP pirmas finišavo F. Bagnaia ir atsidūrė per žingsnį nuo čempiono titulo

Malaizijos MotoGP pirmas finišavo F. Bagnaia ir atsidūrė per žingsnį nuo čempiono titulo Ducati Corse Press

Malaizijos MotoGP pirmas finišavo F. Bagnaia ir atsidūrė per žingsnį nuo čempiono titulo. Italas Valensijoje įvyksiančiame finale turės finišuoti bent keturioliktoje vietoje norint tapti čempionu.

F. Bagnaia puikiai pradėjo šios dienos lenktynes. Startavęs iš devintos vietos, pirmus posūkius įveikė jau būdamas antras.

Gerai startavo ir pagrindinis jo varžovas kovoje dėl čempiono titulo Fabio Quartararo. „Yamaha“ sportininkas, startavęs iš dvyliktos pozicijos, pirmuose posūkiuose jau buvo pirmame šešetuke.

Lenktynes sėkmingai pradėjęs kvalifikacijos nugalėtojas Jorge Martinas kurį laiką pirmavo ir turėjo daugiau nei sekundės persvarą prieš artimiausią varžovą. Tačiau iki finišo likus 14 ratų, ispanas krito nuo motociklo ir pasitraukė iš lenktynių. Taip F. Bagnaia pakilo į pirmą vietą, o F. Quartarao, iki tol aplenkęs kelis varžovus, į trečią.

Sportininkams įveikus 11 ratų, lenktynių lyderiu tapo F. Bagnaią aplenkęs „Gresini“ motociklininkas Enea Bastianini. Bet italas pirma vieta džiaugėsi tik kelis, nes vėliau jį paskutiniame trasos posūkyje aplenkė ir lyderio poziciją susigrąžino minėtasis F. Bagnaia.

Paskutiniuose lenktynių ratuose E. Bastianini taip ir nepavyko dar kartą aplenkti varžovo. Tad F. Bagnaia finišavo pirmas, būsimą komandos draugą už savęs palikęs vos 0,2 sek. atstumu.

F. Quartararo, antroje lenktynių pusėje atitrūkęs nuo jį persekiojusio Marco Bezzecchi, finišavo trečias. Prancūzas, šiandien lenktyniavęs su lūžusiu kairės rankos pirštu, privalo nugalėti paskutinėse lenktynėse ir tikėtis, kad F. Bagnaia geriausiu atveju iškovos tik vieną tašką. Priešingu atveju čempiono titulas atiteks „Ducati“ motociklininkui.

Tai bus pirmas kartas nuo 2017 metų, kai čempionas paaiškės paskutinėse sezono lenktynėse, kurios tradiciškai vyks Valensijoje, Ispanijoje.

Stipriausiųjų penketuką užbaigė „Suzuki“ atstovas Alexas Rinsas. Greta jo ilgą laiką važiavo komandos draugas Joanas Miras. Bet ispanas antroje varžybų pusėje ėmė ristis rikiuote žemyn kol galų gale krito nuo motociklo.

Paskutiniame lenktynių rate antrasis „Ducati“ motociklininkas Jackas Milleris aplenkė iš trečios pozicijos varžybas pradėjusį Marcą Marquezą ir finišavo šeštas. 8-10 vietas pasidalino Bradas Binderis, Johannas Zarco ir Franco Morbidelli.