MotoGP Japonijos trąsoje „pole“ poziciją iškovojo M. Marquezas

MotoGP Japonijos trąsoje „pole“ poziciją iškovojo M. Marquezas Gold & Goose / Red Bull Content Pool

MotoGP Japonijos Motegi trąsoje „pole“ poziciją iškovojo „Honda“ atstovas Marcas Marquezas.

Dėl lietaus ir prastų sąlygų trasoje, paskutinės „MotoGP“ treniruotės neįvyko, o kvalifikaciniai važiavimai prasidėjo daug vėliau nei buvo planuota.

M. Marquezas ilgą laiką pirmavo paskutinėje važiavimų dalyje, o jų pabaigoje dar pagerino savo rezultatą, vieną ratą įveikęs per 1 min. 55,214 sek. Šio rezultato niekam taip ir nepavyko pagerinti. Tad M. Marquezas iškovojo „pole“ poziciją.

Dviem dešimtosiomis sekundės dalimis nuo ispano atsiliko „Pramac“ komandos atstovas Johannas Zarco, kuris buvo greičiausias pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Iš trečiosios pozicijos „MotoGP“ lenktynes Motegi trasoje pradės KTM motociklininkas Bradas Binderis. Afrikietis tik pačioje kvalifikacijos pabaigoje pagerino savo rezultatą ir aplenkė ketvirtoje vietoje likusį „Aprilia“ atstovą Mavericką Vinalesą. Tai bus pirmas kartas, kai B. Binderis „MotoGP“ čempionate startuos iš pirmos startinės eilės.

Kitas „Aprilia“ motociklininkas, trečia vietą čempionate užimantis Aleixas Espargaro liko šeštas. Tarp dviejų italų komandos sportininkų įsiterpė „Pramac“ atstovas Jorge Martinas, lenktynes pradėsiantis iš penktos pozicijos.

Buvęs greičiausias penktadienį, „Ducati“ motociklininkas Jackas Milleris šlapioje Motegi trasoje užfiksavo septintą rezultatą. Australas greičiu pranoko KTM atstovą Miguelį Oliveirą ir čempionato lyderį Fabio Quartararo, likusį devintoje vietoje.

Antrą vietą čempionate užimantis kitas „Ducati“ motociklininkas Francesco Bagnaia antroje kvalifikacijos dalyje buvo lėčiausias ir liko dvyliktoje vietoje.