MotoGP lenktynėse Prancūzijos trasoje E. Bastianini nuskynė trečią savo pergalę šiame sezone.

MotoGP lenktynėse Prancūzijos trasoje E. Bastianini nuskynė trečią savo pergalę šiame sezone. Gresini Racing

MotoGP lenktynėse Prancūzijos trasoje „Ducati“ motociklu važiuojantis Enea Bastianini nuskynė trečią savo pergalę šiame sezone. 

Kvalifikacijos nugalėtojui Francesco Bagnaiai startas nesusiklostė labai sėkmingai. Italas prarado pozicijas komandos draugui Jackui Milleriui ir minėtam E. Bastianini. Bet po kelių posūkių F. Bagnaia aplenkė „Gresini“ motociklininką ir važiavo paskui J. Millerį. Pastarasis ketvirtame rate padarė klaidą, taip praleisdamas komandos draugą į priekį.

Prastai startas susiklostė čempionate vis dar pirmaujančiam Fabio Quartararo. Sportininkas po starto buvo nukritęs į devintą vietą. Prancūzui pavyko aplenkti kelis varžovus, o nuo motociklų kritus abiem „Suzuki“ sportininkams, F. Quartararo pakilo dar keliomis vietomis rikiuote aukštyn.

Po klaidos praleidęs į priekį komandos draugą, J.Milleris vėliau prarado dar vieną poziciją E. Bastianini. Pastarasis po kurio laiko pavijo ir lenktynių lyderį F. Bagnaią. „Gresini“ atstovui pavyko aplenkti italą, bet po klaidos F. Bagnaia susigrąžino prarastą poziciją.

Siekdamas išlaikyti varžovą už savęs, F. Bagnaia suklydo ir praleido į priekį E. Bastianinį, o bandydamas jį pavyti ir susigrąžinti poziciją, krito nuo motociklo ir pasitraukė iš lenktynių.

Iš varžybų pasitraukus F. Bagnaiai, „Gresini“ motociklininkas E. Bastianini taip ir nesulaukė rimtesnio pasipriešinimo iš kitų sportininkų. Italas finišavo pirmas antroje vietoje likusį J. Millerį aplenkęs beveik 3 sek.

Ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio užlipo vietos herojaus F. Quartararo spaudimą atlaikęs „Aprilia“ motociklininkas Aleixas Espargaro. Prancūzas toliau pirmauja čempionate, bet A. Espargaro nuo jo atsilieka tik 4 taškais. Tik 8 taškų iki lyderio trūksta trečią pergalę iškovojusiam E. Bastianini.

Stipriausiųjų penketuką užbaigė kitas prancūzas Johannas Zarco, lenktynių pradžioje neišvengęs kontakto su Bradu Binderiu.

Šeštoje ir septintoje vietose finišavo „Honda“ motociklais važiavę Marcas Marquezas ir Takaaki Nakagami. O aštuntoje vietoje varžybas baigė po incidento lenktynių pradžioje su apgadintu motociklu važiavęs B. Binderis.

Dešimtuką užbaigė VR46 atstovas Luca Marini ir antrasis „Aprilia“ komandos motociklininkas Maverickas Vinalesas.

Geriausiam 2021 m. naujokui Jorge Martinui ir vėl sekėsi prastai. Ispanas dar kartą šiame sezone krito nuo motociklo ir nebaigė penktų lenktynių iš šiemet surengtų septynių.

Rezultatai