Valensijoje vykusioje MotoGP kvalifikacijoje „pole“ poziciją iškovojo J. Martinas

Valensijoje vykusioje MotoGP kvalifikacijoje „pole“ poziciją iškovojo J. Martinas Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Valensijoje vykusioje MotoGP kvalifikacijoje „pole“ poziciją iškovojo „Pramac“ komandos motociklininkas Jorge Martinas. 

Kvalifikacijoje daugumos dėmesys buvo sutelktas į dėl čempiono titulo kovojančius Fabio Quartararo ir Francesco Bagnaią. Pastariesiems įveikus pirmuosius greitus ratus, prancūzas buvo ketvirtas, o čempionate pirmaujantis italas tik 11-as.

Važiavimų pabaigoje abiem minėtiems sportininkams pavyko pagerinti savo rezultatus. F. Quartararo vienu metu buvo nukritęs iki 10-os vietos, bet sugebėjo iškovoti ketvirtą startinę poziciją. Tuo tarpu F. Bagnaia liko aštuntas. Pastarajam pakanka finišuoti 14-oje arba aukštesnėje pozicijoje, kad pirmą kartą taptu „MotoGP“ čempionu.

Trečioje kvalifikacijoje iš eilės niekas greičiu neprilygo J. Martinui. Valensijoje buvęs greičiausias ir pernai, šį kartą ispanas dviem dešimtosiomis sekundės dalimis pranoko antroje vietoje likusį „Honda“ atstovą Marcą Marquezą, kuris dėl peršalimo šį savaitgalį nėra geriausios formos.

Trečioje vietoje liko paskutinį kartą su „Ducati“ motociklu startuosiantis Jackas Milleris. Australas kvalifikacijos pabaigoje dar bandė pagerinti savo rezultatą, bet krito nuo motociklo.

Pirmoje kvalifikacijos dalyje buvę greičiausi Alexas Rinsas ir Maverickas Vinalesas iškovojo atitinkamai penktą ir šeštą startines pozicijas.

Greičiausias tarp KTM sportininkų buvo Bradas Binderis, užfiksavęs septintą rezultatą. Afrikietis vos 0,010 sek. pranoko aštuntoje vietoje likusį F. Bagnaią.

Kvalifikacijos pabaigoje nuo motociklo krito ne tik J. Milleris, bet ir „Pramac“ komandos motociklininkas Johannas Zarco, rytojaus lenktynes pradėsiantis iš devintos pozicijos.

Greičiausiųjų dvyliktuką užbaigė Aleixas Espargaro, Luca Marini ir Joanas Miras, kuriam, kaip ir A. Rinsui, tai bus paskutinės lenktynės su „Suzuki“ motociklu.

Japonas Takaaki Nakagami atstovaujantis „Honda“ užfiksavo tik 21-ą rezultatą, bet turės startuoti iš rikiuotės galo, kadangi treniruotėje sutrugdė J. Martinui.