„Suzuki“ pasitraukia iš „MotoGP“

„Suzuki“ pasitraukia iš „MotoGP“ Suzuki MotoGP

„Suzuki“ oficialiai paskelbė, kad pasitraukia iš „MotoGP“.

Gandai apie pasitraukimą pasklido praėjusią savaitę Jereze, Ispanijoje vykusių bandymų metu, kai komandos projektų vadovas Shinichi Sahara informavo visus komandos darbuotojus, kad pasibaigus šių metų sezonui jie liks be darbo, nors ekipa šiuo metu pirmauja komandinėje įskaitoje, o nuo Joano Miro iškovoto čempiono titulo praėjo tik 18 mėnesių.

Po dešimties dienų trukusios tylos, kai „Suzuki“ valdžios atstovai atostogavo, vadovybė Japonijoje pirmą kartą prakalbo apie sprendimą, kuris smarkiai pablogino gamintojo reputaciją ne tik „paddocke“ bet ir daugelio gerbėjų akyse.

Tačiau pareiškime dar nebuvo visiškai patvirtintas pasitraukimas, o tik nurodyta, kad vyksta derybos su „Dorna“ dėl ateities čempionate.

„Suzuki Motor Corporation“ diskutuoja su „Dorna“ dėl galimybės nutraukti dalyvavimą „MotoGP“ čempionate 2022 m. pabaigoje“, - teigiama pranešime.

„Deja, dabartinė ekonominė padėtis ir būtinybė sutelkti pastangas į didelius pokyčius, su kuriais susiduriama šiais metais, verčia „Suzuki“ perkelti išlaidas ir žmogiškuosius išteklius naujoms technologijoms kurti.“

Kalbama, kad derybos vyskta dėl gresiančios baudos už sutarties su „Dorna“ nutraukimą. Ji buvo pasirašyta tik praėjusiais metais ir galioja nuo 2022 m. iki 2026 m.

Spekuliuojama, kad astronomiška bauda gamintojui paskatino derybas tarp „Suzuki“ ir „Dorna“.