Tailande vykusiose MotoGP lenktynėse pergalę iškovojo M. Oliveira

Tailande vykusiose MotoGP lenktynėse pergalę iškovojo M. Oliveira Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Tailande vykusiose MotoGP lenktynėse pergalę iškovojo KTM komandos lenktyninkas Miguelis Oliveira.

Savo ruožtu, trečioje pozicijoje lenktyne pabaigęs Francesco Bagnaia atsilikimą nuo čempionato lyderio Fabio Quartararo sumažino iki 2 taškų.

Varžybas sėkmingai pradėjo kvalifikacijos nugalėtojas Marco Bezzecchi, tiesa, italas pirmąjį posūkį įveikė per plačiai. Nors ir buvo išvažiavęs už trasos ribų, sportininkas išsaugojo pirmąją poziciją. Bet už tai, jog nepaisė trasos ribų ir įgijo pranašumą prieš varžovus, teisėjai nurodė M. Bezzecchi užleisti vieną poziciją artimiausiam varžovui.

M. Bezzechi sulėtino tempą ir viename iš posūkių praleido antroje vietoje važiavusį „Ducati“ atstovą Jacką Millerį. Praradęs vieną poziciją australui, M. Bezzecchi vėliau ėmė ristis rikiuote žemyn ir finišavo tik 16-as, tad neiškovojo nė vieno taško.

Rikiuotės priekyje vyko atkakli kova dėl pergalės. Kurį laiką pirmavęs J. Milleris, iki finišo likus 11 ratų, prarado poziciją iš vienuoliktos pozicijos startavusiam M. Oliveirai. J. Milleris stengėsi neleisti varžovui pabėgti į priekį. Nors varžybų pabaigoje juos skyrė mažiau nei sekundė, J. Milleriui taip ir nepavyko įveikti varžovo, tuo tarpu M. Oliveira džiaugėsi antra šių metų sezone iškovota pergale.

Dėl čempiono titulo kovojantis F. Bagnaia didžiąją lenktynių dalį tiesiog stengėsi varžovus išlaikyti už savęs. Italas vienu metu buvo akimirkai praradęs poziciją „Honda“ atstovui Marcui Marquezui, bet greitai ją susigrąžino, kai varžovas per plačiai įveikė paskutinį posūkį.

Varžybų pabaigoje F. Bagnaią ėmė spausti M. Marquezą aplenkęs Johannas Zarco. Nors prancūzas kelis kartus ir buvo labai priartėjęs prie varžovo, jo aplenkti jam nepavyko. Tad F. Bagnaia sėkmingai finišavo trečias ir dabar nuo čempionato lyderio atsilieka tik 2 taškais. J. Zarco finišo liniją kirto ketvirtas, o M. Marquezas užbaigė stipriausiųjų penketuką.

Trečią vietą čempionate užimantis „Aprilia“ atstovas Aleixas Espargaro teisėjų buvo nubaustas už kontaktą trasoje su KTM lenktynininku Bradu Binderiu. Įveikęs baudos ratą ir aplenkęs kelis varžovus, A. Espargaro finišavo vienuoliktas.

F. Quartararo vis dar išliko čempionato lyferiu, tačiau lenktynės jam susiklostė prastai.. Prancūzas finišo liniją kirto tik 17-as ir neiškovojo nė vieno taško.