N. Mazepinas: prieš mano šalį naudojama „atšaukimo kultūra“

N. Mazepinas: prieš mano šalį naudojama „atšaukimo kultūra“

Buvęs F-1 lenktynininkas Nikita Mazepinas, jam ir kitiems okupantų šalies atletams taikomas sankcijas pavadino „atšaukimo kultūra“.

Ruso ir „Haas“ komandos keliai išsiskyrė praėjusį mėnesį. Komanda taip pat nutraukė sutartį su pagrindine rėmėja „Uralkali“, kuri priklauso N. Mazepino tėvui Dmytrijui. Visa tai buvo padaryta po okupantų šalies invazijos į Ukrainą.

Po kurio laiko Europos Sąjunga paskelbė, jog dėl ryšių su Vladimiru Putinu, Nikita ir Dmytrijus Mazepinai pateko į sąrašą žmonių, kurioms taikomos sankcijos.

N. Mazepinas paskelbė sukūręs fondą, kurį pavadino „WeCompeteAsOne“. Anot jo, jis skirtas padėti atletams, kuriems „dėl politinių priežasčių buvo uždrausta lenktyniauti“.

Duodamas interviu BBC N. Mazepinas teigė, kad jis nesutinka su jam taikomomis sankcijomis.

„Nesutinku, kad man būtų taikomos sankcijos. Jau anksčiau sakiau, kad ketinu su tuo kovoti. Galbūt dabar netinkamas laikas. Jei pažvelgtumėte į visą situaciją, kuri vyksta prieš sportininkus, tai yra „atšaukimo kultūra“ prieš mano šalį“, - sakė N. Mazepinas.

Besitęsiant karui Ukrainoje, N. Mazepinas, kaip ir buvo galima tikėtis, nesutiko pasmerkti savo šalies veiksmų.

„Gyvenu tame pačiame pasaulyje kaip ir jūs, bet labai skaudu tai stebėti įvairiais lygmenimis. Mano jausmai, aišku, pasikeitė kaip žmogaus ir kaip žmogaus, kuris nori gyventi taikiame pasaulyje. Bet būsiu su jumis atviras, tiesiog matau didžiulę riziką apskritai ką nors sakyti apie šią situaciją, nes bet kuriuo atveju visi nebus patenkinti. Todėl patylėsiu šia tema.“