Pristatytas naujas „Porsche“ LMDh klasės automobils

Pristatytas naujas „Porsche“  LMDh klasės automobils Porsche Motorsport

Šį savaitgalį Didžiojoje Britanijoje vykstančio Goodwoodo festivalio metu pristatytas naujas „Porsche“ LMDh klasės automobils 963. Juo bus varžomasi WEC bei Amerikos IMSA čempionatuose.

Be automobilio išdažymo buvo oficialiai pristatyti „Porsche Penske Motorsport“ komandos lenktynininkai - Andrea Lottereris, Kevinas Estre, Michaelas Christensenas, Laurensas Vanthooras, Mattas Campbellas, Matthieu Jaminet, Felipe Nasras ir Dane‘as Cameronas.

„Porsche“ atstovų teigimu, komanda viso nori turėti 10 pastovių lenktynininkų. Šeši iš jų varžytųsi WEC, o kiti 4 - IMSA čempionate.

Kaip ir praeityje, vokiečių automobilių gamintojas neslepia noro ateityje tiekti „Porsche 963“ bolidus privačioms komandoms.

„Šiemet bandymuose įveikę 7889 kilometrus, manome, kad judame teisinga kryptimi, tačiau iki naujo sezono pradžios dar turime daug ką nuveikti“, - sakė „Porsche“ automobilių sporto viceprezidentas Thomas Laudenbachas.

„Lūkesčiai labai dideli. Ne tik iš visuomenės, bet ir iš „Porsche“ bei „Team Penske“, kurios praeityje kartu automobilių sporte pasiekė daug puikių rezultatų“, - pridūrė „Porsche Penske Motorsport“ vykdantysis direktorius Jonathanas Diuguidas.

Patvirtinta, kad LMDh automobilio V8 variklis su dviem turbinomis yra sukurtas 4,6 l motoro pagrindu, kuriuo varomas hibridinis iš tinklo prijungiamas hibridinis automobilis 918. Šio motoro ištakos - 3,4 l V8, kuris buvo sukurtas „Porsche RS Spyder“ automobiliui, su kuriuo 2006-2008 m. „Porsche“ prototipus naudojusi „Penske“ triumfavo Amerikos Le Mano serijoje (ALMS).

Goodwoodo festivalyje pristatytas automobilio 963 išdažymas bus naudojamas WEC ir IMSA čempionatuose. Kaip teigiama oficialiame pranešime, tokiu išdažymu atiduodama pagarba „Porsche“ automobiliams, su kuriais praeityje buvo pasiekti aukšti rezultatai lenktynių trasose.

„Porsche“ su naujuoju bolidu planuoja startuoti šių metų paskutiniame WEC etape Bahreine. Gamintojas įvardija varžybas kaip „nekonkurencinę generalinę repeticiją“.