Privačiuose automobiliuose esančių greičio matuoklių Prancūzijoje nustatyta 500 tūkst. greičio viršijimo atvejų

Privačiuose automobiliuose esančių greičio matuoklių Prancūzijoje nustatyta 500 tūkst. greičio viršijimo atvejų Pexels

Privačiuose automobiliuose esančių greičio matuoklių Prancūzijoje nustatyta 500 tūkst. greičio viršijimo atvejų. 

„The Connexion“ duomenimis, greitis buvo patikrintas 6,65 mln. transporto priemonių, todėl 2021 metais buvo užfiksuota 500 000 pažeidimų, o bendrai piniginė suma už baudas siekė 76 mln. eurų. Šis skaičius yra nemenkas, tačiau tai sudaro tik 10 procentų visų praėjusiais metais šalyje už vairavimo dideliu greičiu skirtų baudų.

Automobiliai yra vyriausybės nuosavybė, tačiau asmenys, vairuojantys šiuos automobilius dirba privačioje įmonėje. Kameros ir infraraudonųjų spindulių technologija naudojamos eismui stebėti, kai vairuotojas važiuoja iš anksto nustatytu maršrutu. Sistema atlieka visą darbą, „blyksteli“ tuomet, kai automobilis viršija leistiną greitį, užregistruoja informaciją apie baudą. Nėra jokios informacijos, kada transporto priemonės yra nufotogrfuojamos ir jokia informacija neteikiama automobilio vairuotojui. Šiuo atveju prie vairo sėdintis žmogus iš esmės tik vairuoja nepažymėtą, anoniminį greičio matuoklį.

Privačių įmonių įsiveržimas į teisėsaugos sritį yra prieštaringa tema, ypač, kai kalbama apie pinigus. „The Connexion“ paaiškina, kad vairuotojams ir įmonėms mokama ne už surinktas baudas, o už nuvažiuotų kilometrų atstumą, tam yra nustatytas limitas. Kiekvienas vairuotojas turi sekti maršrutą, o pamainos metu privalo laikytis įprasto greičio.