Rytiniame reide Vilniuje užfiksuoti neblaivūs vairuotojai ir bandymas papirkti policijos pareigūnus

Rytiniame reide Vilniuje užfiksuoti neblaivūs vairuotojai ir bandymas papirkti policijos pareigūnus

Rytiniame reide Vilniuje užfiksuoti neblaivūs vairuotojai ir bandymas papirkti policijos pareigūnus. Reidas patvirtino tendencijas, kad sostinės priemiesčiuose yra vairuotojų, nepaisančių nustatytos tvarkos kelyje.

Birželio 13-osios ryte Lietuvos kelių policijos tarnybos pajėgos surengė reidus iš karto keliose vietose. Pareigūnų mobilieji postai išsidėstė magistraliniuose keliuose A3 Vilnius–Minskas (prie įvažiavimo į sostinę) ir A15 Vilnius–Lyda (9-ajame km), po to, transporto priemonių vairuotojų patikrinimai vykdyti Vilniuje, S. Batoro gatvėje, Vilniaus rajono Rudaminos ir Juodšilių gyvenvietėse.

Patikrinta apie 590 transporto priemonių, išaiškinta 20 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, tarp jų - net 6 neblaivūs vairuotojai.

„Audi“ markės automobilį vairavęs 45 metų vyriškis įpūtė 1,92 promilės – tai vidutinis girtumo laipsnis, jam gresia baudžiamoji atsakomybė (pradėtas ikiteisminis tyrimas), o 43 metų vyrui, vairavusiam krovininį automobilį „Mercedes-Benz“, kuris turėjo būti visiškai blaivus, alkoholio kiekio matuoklis užfiksavo 0,72 promilės neblaivumą.

Ryte prie automobilio „Audi“ vairo sėdo ir 40-metis vyras, nors iš vakaro, pasak jo, buvo gėręs degtinės. Jam nustatytas lengvas neblaivumo laipsnis. Siekdamas išvengti atsakomybės, vyriškis pasiūlė pareigūnams kyšį – davė 90 eurų (padėjo juos patruliniame automobilyje). Už Kelių eismo taisyklių pažeidimą ir bandymą papirkti policijos pareigūną, vairuotojas „nusipelnė“ baudžiamosios atsakomybės (pradėtas ikiteisminis tyrimas).

Nustatyti ir 6 transporto priemonių vairuotojai, kurie buvo vartoję alkoholio, bet patikrinimo metu neviršijo leistinos normos.

Sulaikyti 2 asmenys, neturintys teisės vairuoti, taip pat nustatyta 11 kitų Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Policija prašo eismo dalyvių „neatsipalaiduoti“, kadangi dalyvavimas viešajame eisme yra tarsi darbas, kurį turime atlikti atsakingai.