Pakeitimai techninės apžiūros tvarkoje

Pakeitimai techninės apžiūros tvarkoje

Susisiekimo ministras Marius Skuodis pasirašė įsakymą, kuriuo pakeista Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo tvarka.

Keičiant tarką, siūlomos korupcijos prevencijos priemonės. Transporto priemonėje, kurioje bus atliekama techninė apžiūra, nebus galima palikti pinigų ar kitų daiktų, kurie nėra susiję su naudojimu ir gali būti suprasti kaip bandymas papirkti kontrolierių.

Taip pat siūloma atsisakyti būtinybės pateikti vairuotojo pažymėjimą ar transporto priemonės registracijos dokumentą. Šiuo atveju užtektų parodyti asmens tapatybės dokumentą, jei automobilis yra užregistruotas Lietuvoje.

Svarbu pažymėti, jog nuo 2023-ųjų metų gegužės 20-os dienos techninės apžiūros įmonės privalės rinkti transport priemonių degalų ir energijos sąnaudų duomenis. Savininkas galėtų atsisakyti suteikti šiuos duomenis, tačiau reikėtų iš anksto tai nurodyti raštu.

Įsakymo nuostatos, susijusios su dokumentų rodymu ir korupcijos prevencija, tokiu atveju įsigaliotų nuo 2023-ųjų metų birželio 1-os dienos. Kitos numatytos nuostatos reikalauja ilgesnio pasiruošimo, todėl įsigaliotų vėliau.