„Volkswagen“ automobiliai suklastojo taršos duomenis ir bus priverstinai išregistruoti

„Volkswagen“ automobiliai suklastojo taršos duomenis ir bus priverstinai išregistruoti

Vokietijos kompanija „Volkswagen“ automobiliai suklastojo taršos duomenis ir bus priverstinai išregistruoti

Kaip paaiškėjo. „Volkswagen“ grupės savininkai gali būti priversti išregistruoti savo automobilius, jeigu jiems nebus atliktas privalomas variklių sureguliavimas.

Automobiliuose, kuriuose nebus sutvarkyta taršos duomenis klastojanti gamyklinė įranga bus paprasčiausiai pašalinti iš eismo.

Hamburge ir Miunchene jau buvo priverstinai išregistruoti keli „Audi“ bei „Volkswagen“ automobiliai su „Euro 5“ standartus atitinkančiais dyzeliniais varikliais, kadangi jų savininkai tiesiog nekreipė dėmesio į priminimus sureguliuoti automobilių taršą.

Tokio pačio likimo gali sulaukti Bavarijos vairuotojai, kuriems buvo suteikta paskutinė galimybė susitvarkyti taršos duomenis klastojančius automobilius. Automobilių savininkai turėjo maždaug 1,5m laikotarpį, per kurį galėjo atlikti šią procedūrą.

Teigiama, kad taršos duomenys yra klastojami 1,2, 1,6 ir 2 litrų tūrio EA 189 tipo dyzeliniuose varikliuose. „Volkswagen“ grupė 2015 metais pripažino, kad taršos duomenis klastojančią įrangą įmontavo į 11 mln. automobilių iš kuriu 5 mln. yra Europoje.

Vis dėlto net 95% iš 2,46 mln. Vokietijoje registruotų ir su skandalu susijusių automobilių buvo sutvarkyti.

JAV „VW Group“ turėjo sumokėti apie 30 mlrd. JAV dolerių kompensaciją savo klientams nusipirkusiems tokius automobilius.