Tautų taurė: Vilniuje prasideda tarptautinis paplūdimio tinklinio turnyras

2024 metų birželio 13–16 dienomis Lietuvos sostinėje Vilniuje vyks moterų paplūdimio tinklinio Tautų taurės finalinis etapas, kuris dalyviams iškelia nelengvą užduotį – užsidirbti bilietus į finalinį turnyro etapą. Šiose rungtynėse dėl teisės patekti į finalinį etapą varžysis Vilniuje susirinkusios komandos iš 12 šalių. Vyrų turnyro A grupėje kovos Lietuvos, Ukrainos, Belgijos, Graikijos, Kroatijos, Vengrijos ir Gibraltaro paplūdimio tinklininkės, o moterų A grupėje – Lietuvos, Austrijos, Slovėnijos, Estijos, Rumunijos ir Slovakijos sportininkės.

Lietuvos vyrų rinktinei atstovaus Patriko Stankevičiaus ir Audrio Knašo bei Arturo Vasiljevo ir Roberto Juhnevičiaus duetai. Lietuvos moterų rinktinėje pasirodys Monikos Paulikienės ir Ainės Raupelytės bei Ievos Dumbauskaitės ir Ievos Vasiliauskaitės duetai.

Prizinės vietos Tautų taurės finaliniame etape bus skiriamos tik tarp grupių nugalėtojų, kurios vėliau galės kovoti dėl olimpinių vietų Paryžiaus žaidynėse. Tačiau sportininkai, kurie pagal olimpinį reitingą jau garantavo sau dalyvavimą olimpiadoje, Vilniuje negalės varžytis už savo šalis. Olimpinio turnyro dalyvių atranka baigsis birželio 10 d. Savo mėgstamiausius galite paleisti gyvai lažybų platformoje https://ggbetcenter.net/en. Be to, šioje platformoje bus galima atlikti statymus dėl rungtynių baigties, o tai suteiks papildomo azarto ir įspūdžių turnyro metu.

Tikimasi, kad lietuvaitės Monika Paulikienė ir Aine Raupelytė pagal savo reitingą pateks į olimpines žaidynes. Jų patirties ir jaunystės derinys suteikia Lietuvos komandai neprilygstamą dvasią ir energiją, todėl jų komandos forma yra nenuspėjama ir nepagaunama varžovams. Su kiekvienu žingsniu ant smėlio jos demonstruoja ne tik savo individualius įgūdžius, bet ir gebėjimą dirbti kaip vienetas. Jos taip pat ketina padidinti savo olimpinio reitingo taškus likusiuose trijuose „Beach Pro Tour Elite16“ ir „Challenge“ etapuose.

Lietuvos vyrų rinktinė, vadovaujama Patriko Stankevičiaus ir Arturo Vasiljevo, ruošiasi karštai kovai smėlėtuose Jūrmalos aikštėse.   „Labai džiaugiamės, kad Lietuva pagaliau surengs tokio aukšto lygio turnyrą, ypač tokioje vaizdingoje vietoje ir su tokiu gražiu oru. Tikime, kad nepaisant didelio jaudulio, tai bus šventė ir mums, ir mūsų gerbėjams“, – spaudos konferencijoje pažymėjo Patrikas Stankevičius.

Patrikas Stankevičius ir Arturas Vasiljevas yra ne tik techniniai savo komandos ramsčiai, bet ir sektinas pavyzdys jauniesiems žaidėjams, įkvepiantys savo profesionalumu ir nuolatiniu noru tobulėti. Jų vadovavimo įgūdžiai ir gebėjimas palaikyti bei motyvuoti komandą tampa tokie pat svarbūs, kaip ir įgūdžiai ant smėlio. Kartu su jaunuoju Patriko Stankevičiaus ir Audriaus Knaso duetu jie sudaro stiprią komandą, galinčią susikauti bet kurį varžovą.

Varžovai iš Ukrainos, kaip pažymėjo Lietuvos sportininkai, yra vieni pagrindinių pretendentų į pergalę. Jų aukštas žaidimo lygis ir patirtis pasaulinėje arenoje daro juos pavojingais varžovais. Nepaisant pripažintos Ukrainos sportininkų patirties ir meistriškumo, Lietuva susitikimui su jais ruošiasi itin dėmesingai detalėms ir taktikai. Lietuvos tinklininkų pasitikėjimas savimi ir noras kovoti iki galo kiekvieną šių komandų tarpusavio žaidimą paverčia nepamirštamu ir azartišku.

Belgijos rinktinė su savo jaunu talentu kelia realią grėsmę visoms turnyro komandoms. Jų energija ir ambicijos gali būti raktas į netikėtas sėkmes ir revoliucijas smėlėtuose Vilniaus aikštelėse. 

Nepaisant išorinių favoritų ir reitingo rodiklių, lietuviai neketina pasiduoti ir dėl pergalės ketina kovoti iki paskutinio kamuolio. Jų šūkis – stiprybė vienybėje ir atkaklumas. Jie taip pat žino, kad juos palaiko gerbėjai iš gimtosios šalies, kurie lažybų platformoje juos džiugins gyvai. Tai suteikia jiems papildomos motyvacijos ir energijos laimėti. Gerbėjų palaikymas vaidina svarbų vaidmenį komandos sėkmei. Lietuvos sportininkai jaučia šį palaikymą ir žada padėkoti savo sirgaliams žaidimu ant smėlio. Jie pasiruošę kovoti dėl olimpinės svajonės ir tikisi, kad jų atkaklumas ir atsparumas nuves juos į pergalę.