„Tesla“ savo klientams praneša blogas naujienas

„Tesla“ savo klientams praneša blogas naujienas

„Tesla“ klientai turės mokytis integruotis į kasdienį gyvenimą, nes jiems prireikės kantrybės norint gauti savo naujuosius automobilius.

Elektromobilių gamintoją veiklą palietė daugelis problemų kaip ir visą automobilių pramonės sektorių. Koronaviruso pandemija sutrikdė tiekimo grandines. Įtaka transporto priemonių gamintojų tiekėjams yra labai didelė, todėl laikinai uždaromos gamyklos ir sustabdomas tam tikrų modelių surinkimas dėl detalių trūkumo. Iš tiesų, jau dvejus metus mikroschemų trūkumas tebėra didelė daugelio pramonės šakų problema.

Covid-19 protrūkis Kinijoje privertė „Tesla“ kovo 28 dieną trims savaitėms uždaryti savo Šanchajuje esančią gamyklą. Ji yra vėl atidaryta ir šiuo metu bando dirbti įprastu tempu. Šanchajuje įsikūrusi gamykla „Teslai“ yra labai svarbi, nes ten gaminamos transporto priemonės aptarnauja ne tik Kinijos, bet ir Azijos bei Europos rinkas.

Prie šių ir taip didelių sunkumų pastaruoju metu buvo pridėtos sparčiai didėjančios daugelio žaliavų kainos, tokių kaip kobaltas, grafitas, fosfatas, aliuminis, paladis ir ypač nikelis – pagrindinis metalas, reikalingas kuriant ličio baterijas.

Be to, išaugusi galono benzino kaina paskatino daugelį vartotojų imtis elektrifikavimo, o tai sukelia didelį pasiūlos ir paklausos disbalansą. Todėl automobilių gamintojas nėra tikras, ar galės patenkinti paklausą. Padidintos transporto priemonių kainos taip pat nesumažino paklausos. 

Todėl, „Tesla“ pavėlino transporto priemonių pristatymo datas, anksčiau nurodytas pirkėjams.