Top-10: šalys, kuriose vienam gyventojui atitenka daugiausia automobilių

Top-10: šalys, kuriose vienam gyventojui atitenka daugiausia automobilių

Jungtinės Karalystės automobilių draudimo agentūra Confused.com paskelbė tyrimo rezultatus, kurie atskleidė, kuriose šalyse vienam gyventojui atitenka daugiausia automobilių.

Pirmąją vietą su 4.4 mln. automobilių ir 4.8 mln. gyventojų užėmė Naujoji Zelandija. Tai reiškia, jog šioje šalyje vienam tūkstančiui asmenų atitenka 912 transporto priemonių. Antroje vietoje liko Australija su 17 mln. automobilių ir maždaug 25.5 mln. gyventojų, o tai reiškia, jog tūkstančiui gyventojų tenka 673 transporto priemonės.

Į geriausiųjų dešimtuką taip pat pateko Europos šalys: Italija (645), Lenkija (644) ir Suomija (632). Vokietija net su 47 mln. automobilių užėmė šeštą vietą, nes tai reiškia, kad tūkstančiui gyventojų atitenka tik 561 automobilis. Tuo tarpu Austrija (553), Čekija (537), Portugalija (535) ir Ispanija (525).

Šalys, kuriose vienam gyventojui tenka daugiausia automobilių:

Naujoji Zelandija

Australija

Italija

Lenkija

Suomija

Vokietija

Austrija

Čekijos Respublika

Portugalija

Ispanija

Kinija užėmė pirmąją vietą pagal užregistruotų automobilių skaičių (300 mln. su 1.4 mlrd. gyventojų). Visgi tai reiškia, jog tūkstančiui gyventojų atitenka vos 203 transporto priemonės. Pagal šį rodiklį Kinija liko vos 27-ta.