TOP 5 sporto šakos pasaulyje

Krepšinis – labai populiari sporto šaka Lietuvoje, tačiau ši tendencija nebūtinai vyrauja svetur. Apžvelkime TOP 5 sporto šakas pasaulyje. Reitingavimas yra atliktas, atsižvelgiant į pasaulinę tiesioginių sporto transliavimo žiūrimumą bei žiūrovų skaičių varžybose.

TOP 5 – tenisas

Tenisas Graikijoje buvo laikomas gimnastikos žaidimu. Ši sporto šaka buvo pradėta žaisti XIX amžiuje, o tuo metu kamuoliukai būdavo prikimšti vilna, plaukais, plunksnomis ar smėliu. Remiantis statistikos duomenimis tenisą yra pamėgę 1 milijardas žmonių. Įdomus faktas, kad moterų tenisas pagal televizijos žiūrovų skaičių pralenkia vyrų tenisą.

TOP 4 – ledo ritulys

Nors ledo ritulys mėgstamas ir Europos šalyse, bet didžiausio populiarumo ši sporto šaka sulaukia Kanadoje, JAV bei Rusijoje. Ledu rituliu domisi 2,2 milijardo žmonių visame pasaulyje. Ši sporto šaka buvo išrasta Kanadoje XIXa. viduryje, o pirmosios varžybos vyko 1855 metais Kingstone. Įdomu yra tai, kad patys pirmieji rituliai buvo pagaminti iš sušaldyto mėšlo gabalo.

TOP 3 – krepšinis

Krepšinis yra pati populiariausia Lietuvoje ir viena iš populiariausių sporto šakų JAV, pietų ir pietryčių Europoje, Kanadoje, Argentinoje, Australijoje, Kinijoje ir Brazilijoje. Remiantis statistika krepšiniu yra susidomėję 2,4 milijardo žmonių. Krepšinio žaidimą sugalvojo daktaras James Naismith 1891 metais, kai norėjo užimti studentus sportu žiemos metu. Ar žinojote, kad iki 1926 metų krepšinis buvo žaidžiamas su futbolo kamuoliu?

TOP 2 – kriketas

Kriketo pasaulio čempionatas sulaukia beveik 200 milijonų žiūrovų, o daugiausia populiarumo ši sporto šaka yra sulaukusi Indijoje, Pakistane bei Australijoje. Kriketu domisi net 2,5 milijardo žmonių. Rungtynės vyksta dalimis, kitaip vadinamomis iningais. Paprastai kriketas žaidžiamas vienu arba dviem iningais ir trunka 3 – 4 dienas. Dviems iningams žaisti yra skiriama 5 dienos. Ilgiausios kriketo varžybos, kurios vyko tarp Pietų Afrikos ir Anglijos 1939 metais, truko net 9 dienas.

TOP 1 – Futbolas

Futbolas turi 3,5 milijardo gerbėjų visame pasaulyje ir yra TOP 1 sporto šaka pagal populiarumą. 1900 ir 1904 metais olimpinėse žaidynėse futbolas buvo žaidžiamas kaip parodomasis sportas, o jau 1908 metais futbolas tapo oficialia olimpinių žaidynių sporto šaka. Pasaulio futbolo čempionatai yra labiausiai žiūrimos tarptautinio sporto varžybos. Įdomu yra tai, viduramžiuose futbolo kamuoliai būdavo gaminami iš pripūstų kiaulių šlapimo pūslių.