Per penkis mėnesius vidutinio greičio matuokliai užsfiksavo beveik 3 mln. pažeidėjų

Per penkis mėnesius vidutinio greičio matuokliai užsfiksavo beveik 3 mln. pažeidėjų

Per penkis mėnesius vidutinio greičio matuokliai užsfiksavo beveik 3 mln. pažeidėjų. Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose yra sumontuotos 25 greičio palaikymo sistemos (sektoriniai greičio matuokliai), kuriomis skaičiuojamas vidutinis transporto priemonių greitis. 

Jeigu užfiksuojamas vidutinio greičio viršijimas, duomenys išsiunčiami į Administracinių nusižengimų registrą, kur suformuojamas pažeidimo protokolas. Kurį laiką pranešimai bus siunčiami tokia pat tvarka, kaip ir užfiksavus greičio viršijimą stacionariu greičio matuokliu. Nuo kitų metų turėtų pradėti veikti automatinė nusižengimų protokolų formavimo sistema, leisianti pagreitinti vairuotojų informavimo procesą.

Jau dabar prieš kiekvieną sektorinio greičio kontrolės ruožą yra pastatyti kelio ženklai, informuojantys apie sektorinius greičio matuoklius ir ruožo, kuriame matuojamas greitis, ilgį.

Per penkis šių metų mėnesius yra užfiksuota 2 835 918 pažeidimai. Didžiausias viršytas greitis gegužės mėn. buvo 188 km/val. magistraliniame kelyje A8 Panevėžys–Aristava–Sitkūnai.

10 - 20 km/val. 20 - 30 km/val. 30 - 40 km/val. 40 - 50 km/val.  50 - 60 km/val.
685 953 automobiliai 164 537 automobiliai 39 821 automobiliai 10 138 automobiliai 4 886 automobiliai

Ši sistema ateityje bus naudojama ir kitiems tikslams: papildomai tikrinant, ar atlikta techninė apžiūra, ar transporto priemonė apdrausta, ar sumokėtas kelių naudotojo mokestis ir pan.