Už suklastoto vairuotojo pažymėjimo naudojimą gresia iki 4 metų nelaisvės

Už suklastoto vairuotojo pažymėjimo naudojimą gresia iki 4 metų nelaisvės

Virtualus policijos patrulis socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo pranešimu, kuriuo įspėjo, kad suklastoto vairuotojo pažymėjimo naudojimą gresia iki 4 metų nelaisvės

„Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad pastaruoju metu ir VĖL itin suaktyvėjo sukčiavimo atvejai, kuomet asmenys už tam tikrą atlygį, siūlo „pagaminti“ vairuotojo pažymėjimus ar kitus dokumentus. Atrodo, lyg ir nieko naujo ir seniai viskas žinoma, tačiau pasitaiko atvejų, kuomet asmenys vis tiek patiki tokiomis "paslaugomis",- skelbiama pranešime.

Virtualus patrulis teigia, jog daugelis tokių paskyrų jau yra užblokuotos, o pranešimai su pasiūlymais pašalinti. Visgi raginama nepasitikėti tokia informacija ir pamačius apie tai pranešti „Facebook“ administratoriams.

„Dažnu atveju, pagal iš anksto suplanuotą sukčiavimo schemą, asmenys iš pradžių paprašo pervesti avansą, o gavus prekę/paslaugą ir likusią sumos dalį, vėliau Jus užblokuoja, pervesti pinigai nėra grąžinami, su asmenimis nebebūna galimybės susisiekti.

Taip pat norime priminti, kad pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 300 straipsnį yra numatyta atsakomybė ne tik asmenims, kurie klastoja dokumentus, bet ir tiems, kurie jais disponuoja. Už tokios nusikalstamos veikos padarymą yra numatyta atsakomybė - areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų“,- teigiama pranešime.