VMI stebi naudotojų automobilių pardavėjų sandorių sumas, pardavimus užsienyje

VMI stebi naudotojų automobilių pardavėjų sandorių sumas, pardavimus užsienyje Pexels

VMI stebi naudotojų automobilių pardavėjų sandorių sumas, pardavimus užsienyje.

Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai (VMI) automobilių pardavėjų kontrolę vykdo realiu laiku, skiria dėmesį sandoriams, kurių metų transporto priemonės būna parduodamos už mažesnę kainą nei jos yra numatytos rinkoje. Toks pat principas yra taikomas ir identifikuojant nelegalią transporto priemonių pardavimo veiklą vykdančius asmenis, kurie siūlo pirkėjams pasirašyti „kauferius“.

Lietuvos gyventojai, kurie sutinka pasirašyti „kauferį“ arba sutartyje nurodyti mažesnę pardavimo kainą nei yra sumokama realiai, prisideda prie dokumentų klastojimo ir mokesčių grobstymo.

VMI tikrina duomenis ir tarptautiniu lygu, yra naudojama EUCARIS vairuotojų ir transporto priemonių duomenų sistema, aktyviai bendradarbiaujama su kitų valstybių mokesčių administratoriais.

VMI atliekamos veiklos lemia, kad vis daugiau transporto priemonių pardavėjų pradeda veiklą vykdyti legaliai. Lyginant 2021 ir 2022 metų rugsėjo mėn. duomenis, fizinių asmenų, įregistravusių automobilių prekybos veiklą, skaičius išaugo beveik 19%, juridinių asmenų – beveik 5%.