WEC varžybose, Le Mano trasoje penktus metus iš eilės triumfavo „Toyota“ komanda

WEC varžybose, Le Mano trasoje penktus metus iš eilės triumfavo „Toyota“ komanda Toyota Gazoo Racing

WEC varžybose, 24 val. trukmės lenktynėse, Le Mano trasoje penktus metus iš eilės triumfavo „Toyota“ komanda. Šiai komandai atstovavo Sebastienas Buemi, Brendonas Hartley ir Ryo Hirakawa. 

„Toyota“ rimtesnio pasipriešinimo iš „Glickenhaus“ komandos sulaukė tik pirmuose lenktynių ratuose, o vėliau dėl pergalės tarpusavyje kovojo tik jos sportininkai. Dvikova dėl pirmos vietos baigėsi dar pirmoje varžybų pusėje, kai su hibridinės sistemos gedimu susidūrė vieną iš „Toyota“ automobilių pilotavusi trijulė - Mike‘as Conway‘us, Kamui Kobayashi ir Jose Maria Lopezas.

Pastarieji trys neprarado antrosios vietos bendroje įskaitoje, bet grįžę į trasą nuo lyderiu jau atsilikinėjo ratu.  Rimtesnio pasipriešinimo taip ir nesulaukę S. Buemi, B. Hartley ir R. Hirakawa nugalėjo lenktynėse, antroje vietoje likusius komandos draugus aplenkė daugiau nei 2 minutėmis. Tai ketvirtoji S. Buemi, trečioji B. Hartley ir pirmoji R. Hirakawa pergalė Le Mane.

Prieš šio savaitgalio lenktynes WEC čempionate pirmavusi „Alpine“ komanda su problemomis susidūrė jau pirmoje varžybų pusėje. Tuo pasinaudojo „Glickenhaus“, kurios sportininkai Ryanas Briscoe, Richardas Westbrookas ir Franckas Mailleux finišavo treti bendroje įskaitoje. Ketvirtoji vieta taip pat atiteko amerikiečių komandos atstovams Olivier Pla, Romainui Dumas ir Pipo Derani.

Kova LMP2 klasėje prasidėjo avarija pirmame posūkyje po starto. Pasinaudojęs situacija, lenktynėse kurį laiką pirmavo „Prema“ komandos sportininkas Robertas Kubica, bet vėliau neprilygo „Jota“ ekipos atstovams Antonio Felixui da Costai, Willui Stevensui ir Roberto Gonzalezui, kurie triumfavo LMP2 klasėje. Minėtasis R. Kubica, Louisas Deletrazas ir Lorenzo Colombo liko antri, o trečioje vietoje finišavo kita „Jota“ komandos trijulė Oliveris Rasmussenas, Edas Jonesas ir Jonathanas Aberdeinas.

GTE-Pro klasėje dėl pergalės kovojo „Corvette“, „Porsche“ ir „Ferrari“ komandos. Amerikiečiai kurį laiką pirmavo, bet patyrė avariją, kurią sukėlė vienas iš LMP2 klasės sportininkų, ir pasitraukė iš varžybų iki finišo likus mažiau nei 6 valandoms.

Pasinaudoję tuo, jog problemų lenktynėse neišvengė „Ferrari“ sportininkai Jamesas Calado, Alessandro Pieras Guidi ir Danielis Serra, pergalę GTE-Pro klasėje iškovojo „Porsche“ komandos lenktynininkai Gianmaria Bruni, Richardas Lietzas ir Fredericas Makowiecki.

Tuo tarpu GTE-Am klasėje čempionais tapo „Aston Martin“ sportininkai Benas Keatingas, Marco Sorensenas ir Henrique Chavesas.

Rezultatai