WRC Belgijos ralyje O. Tanakas išplėšė savo antrąją pergalę paeiliuj iš eilės

WRC Belgijos ralyje O. Tanakas išplėšė savo antrąją pergalę paeiliuj iš eilės Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Šį savaitgalį WRC Belgijos ralyje „Hyundai“ lenktynininkas Ottas Tanakas išplėšė savo antrąją pergalę paeiliuj iš eilės. 

Šiemet jau spėjęs nugalėti tris kartus, estas čempionate užima antrą vietą, bet nuo pirmaujančio „Toyota“ lenktynininko Kalle Rovanperos atsilieka 72 taškais.

Būtent K. Rovanpera buvo greičiausias pirmame Belgijos ralio greičio ruože, tačiau po avarijos antrame pasitraukė iš tolimesnės kovos dėl pergalės. Suomis buvo greičiausias paskutiniame ralio greičio ruože, tad iškovojo papildomus 5 taškus.

Po K. Rovanperos avarijos, Belgijos ralio lyderiu tapo suomio komandos draugas E. Evansas. Tačiau teisėjų nubaustas britas penktadienį prarado dvi pozicijas „Hyundai“ sportininkams Thierry Neuville‘iui ir O. Tanakui.

T. Neuville‘is vienu metu turėjo beveik 20 sek. persvarą prieš artimiausią varžovą, bet sėkmė nusisuko nuo belgo namų ralyje. Po vakar patirtos avarijos, T. Neuville‘is taip pat pasitraukė iš kovos dėl pergalės, o ralio lyderiu tapo O. Tanakas.

Paskutinę ralio dieną estui pavyko atlaikyti E. Evanso spaudimą ir po ilgokos pertraukos iškovoti dvi pergales iš eilės.

Ant paskutinio apdovanojimo pakylos laiptelio užlipo kitas „Toyota“ sportininkas Esapekka Lappi. Jei O. Tanakas iškovojo antrą pergalę iš eilės, tai E. Lappi antrame etape iš eilės finišavo trečias.

Po patirtos avarijos Suomijos ralyje, „Hyundai“ lenktynininkas Oliveris Solbergas ralį Belgijoje baigė ketvirtas. Švedas kurį laiką dėl ketvirtos vietos kovojo su „M-Sport“ atstovu Adrienas Fourmaux. Prancūzas buvo penktas ir vijosi varžovą, bet šiandien priešpaskutiniame greičio ruože patyrė avariją ir taip baigė pasirodymą.

Pasinaudojęs tuo, kad varžovai A. Fourmaux ir  Craigas Breenas patyrė avarijas penktoje vietoje ralį baigė „Toyota“ sportininkas Takamoto Katsuta.

Rezultatai