K. Rovanpera WRC Estijos ralyje išsiveržė į lyderio poziciją

K. Rovanpera WRC Estijos ralyje išsiveržė į lyderio poziciją Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Estijoje vykstančio WRC ralio antrąją dieną Kalle Rovanpera išsiveržė į lyderio poziciją.

Po to kai avariją patyrė ir iš tolimesnės kovos dėl pergalės pasitraukė vakar pirmavęs Craigas Breenas, varžybų lyderiu tapo „Toyota“ sportininkas Elfynas Evansas. Sportininkas buvo greičiausias pirmuose keturiuose dienos greičio ruožuose. Bet situacija pasikeitė po pietų.

Antroje dienos pusėje ėmė lyti, o tokios sąlygos buvo labiau palankios čempionato lyderiui K. Rovanperai, kuris po truputi vijosi E. Evansą.

Suomis buvo greičiausias septintame ir aštuntame greičio ruožuose. O įveikęs devintą, žinojo, kad už jo startavusiems varžovams bus sunkiau, nes ėmė stipriau lyti. Taip ir nutiko. K. Rovanpera paskutiniame dienos greičio ruože antroje vietoje likusį „Hyundai“ atstovą Thierry Neuville‘į pranoko 14,2 sek. Taip suomis 10,9 sek. atsilikimą nuo E. Evanso pavertė 11,7 sek. persvara prieš komandos draugą.

Už tai, jog zonoje, kurioje galima naudoti tik elektra varomą motorą, Ottas Tanakas nusižengė taisyklėms, teisėjai jam skyrė 10 sek. baudą. Estas taip pat, kaip jau tapo įprasta, vėl turėjo problemų su automobiliu. Bet nepaisant viso to, vietojus herojus išlieka trečioje vietoje, tačiau nuo lyderio jau atsilieka 44,3 sek. O ketvirtą vietą užimantį suomį Esapekką Lappį lenkia 21 sek.

Paskutinį dienos greičio ruožą be didesnių problemų įveikę Thierry Neuville‘is, Adrienas Fourmaux ir Takamoto Katsuta bendroje rezultatų lentelėje kol kas užima penktą, šeštą ir septintą vietas.

Diena nesėkmingai susiklostė ir Oliveriui Solbergui, kuris pirmoje dienos pusėje nukrito į dešimtą vietą. Negana to, „Hyundai“ lenktynininkas pradūrė vieną iš priekinių padangų, o septintame greičio ruože neišvengė smūgio į medį. Galiausiai O. Solbergui teko tenkintis 27-a vieta, o nu nuo lyderio jis atsilikinėja 12 min.

Rezultatai