WRC lenktynėse Italijos ralyje O. Tanakas iškovojo pirmąją sezono pergalę

WRC lenktynėse Italijos ralyje O. Tanakas iškovojo pirmąją sezono pergalę Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

WRC lenktynėse Italijos ralyje „Hyundai“ sportininkas Ottas Tanakas iškovojo pirmąją sezono pergalę.

Kurį laiką atrodė, kad atkakli kova dėl pergalės vyks tarp esto ir dviejų „Toyota“ komandos sportininkų - Elfyno Evanso ir Esapekka Lappi. Bet pastariesiems susidūrus su problemomis ir neišvengus incidentų trasoje, O. Tanakas nesulaukė rimtesnio pasipriešinimo ir artimiausią varžovą aplenkė daugiau nei minute. Tai pirmoji esto pergalė nuo pernai vykusio Arktikos ralio.

Atkakli kova šeštadienį vyko dėl antrosios vietos tarp Craigo Breeno ir Dani Sordo. Bet „M-Sport“ atstovui šiandien pavyko išsilaikyti priekyje, tuo tarpu ispanas paskutinę dieną nusprendė saugiai finišuoti trečioje vietoje.

Antrasis „M-Sport“ komandos atstovas Pierre‘as-Louis Loubet ralį Italijoje baigė ketvirtas. Tai geriausias sportininko rezultatas jo karjeroje.

Nutrūko čempionato lyderio Kalle Rovanperos pergalių serija. Pirmą ralio dieną pirmas startavęs ir kelius valęs bei galinį automobilio sparą apgadinęs suomis prarado daug svarbaus laiko ir galų gale ralį baigė penktas. Sportininkas užfiksavo antrą rezultatą paskutiniame dienos greičio ruože, tad iškovojo papildomus keturis taškus.

Thierry Neuville‘is patyrė avariją, bet paskutiniame ralio greičio ruože buvo greičiausias. Pastarasis čempionate išlieka antras bei lenkia pergalę iškovojusį O. Tanaką.

Rezultatai:

  1. O. Tanakas (Hyundai) 3h12:02.3
  2. C. Breenas (M-Sport Ford) +1:03.2
  3. D. Sordo (Hyundai) +1:33.00
  4. P.-L. Loubet (M-Sport Ford) +2:09.4
  5. K. Rovanpera (Toyota) +3:02.8
  6. T. Katsuta (Toyota) +4:02.6
  7. G. Greensmithas (M-Sport Ford) +5:23.6
  8. N. Gryazinas (Škoda) +7:37.7
  9. J. Solansas (Citroen) +8:05.7
  10. J. Huttunenas (M-Sport Ford) +8:10.8